Ресурсозберігаючі технології гідрофобної обробки текстильних матеріалів кремній-органічними полімерами
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.3116Анотація
Стаття стосується проблем завершальної обробки текстильних матеріалів, зокрема, апретування кремнійорганічними гідрофобізаторами. На основі вивчення процесу адсорбції полімерів текстильним волокном розглянуто можливі шляхи зниження концентрації гідрофобізуючого препарату у робочих розчинах та температури теплової обробки текстильного матеріалу. Розраховано економічний ефект від впровадження запропонованих технологічних режимів обробки розробленими складами для гідрофобізації текстильних матеріалів
Посилання
- Текстиль и его место в развитии общества // Текстильная промышленность. – 2004. – №12. – С. 20-21.
- Сафонов В.В. Перспективы развития технологии отделки текстильных материалов // Текстильная промышленность. Научный альманах. – 2005. – № 7-8. – С. 57-66.
- Балашова Т.Д., Булушева Н.Е., Новорадовская Т.С., Садова С.Ф. Краткий курс химической технологии волокнистых материалов. – М.: Легкая и пищевая промышленность, 1984. – 200с.
- Кричевский Г.Е. Роль химии в производстве текстиля. Эволюция и революция в текстильной химии // Рос. хим. журнал (Журнал Российского химического общества им. Д.И. Менделеева) – 2002. – Т. 46. – № 1. – С. 5-8.
- Орлов Н.Ф., Андросова М.В., Введенский Н.В. Кремнийорганические соединения в текстильной и легкой промышленности. – М.: Легкая индустрия, 1966. – 239с.
- Применение силиконов в текстильной промышленности. – М., ЦНИИТЭИлегпром, 1968. – 117с.
- Липатов Ю.С. Коллоидная химия полимеров. – Киев: Наукова думка, 1984. – 344с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Вікторія Вікторівна Назарова, Ганна Володимирівна Міщенко, Тетяна Анатоліївна Попович
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.