Поперечні коливання прямої ділянки неоднорідного трубопроводу, що лежить на двоконстантній основі
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2014.31195Ключові слова:
неоднорідність, труба, безперервність, основа, частота, модуль пружності, щільність, рівняння рухуАнотація
Причиною появи неоднорідності в елементі конструкцій може бути термічна і механічна обробка, неоднорідність складу матеріалу, технологія виготовлення та ряд інших причин. В роботі розглядається задача про власне коливання прямої ділянки безперервно неоднорідного пружного трубопроводу, що лежить на двоконстантній основі типу П. Л. Пастернака. Рівняння вирішується комбінованим способом. Результати розрахунків показують істотний вплив неоднорідності на значення кругової частоти, і залежать від закону розподілу неоднорідності.
Посилання
- Tartakovskii, S. A. (1967). Structural mechanics of pipelines. Moscow: Nedra, 312.
- Zavoychinskii, B. I. (1992). Durability of the main and technological pipelines. Theory, methods for calculation design. Moscow: Nedra, 271.
- Kravchuk, A. I., Maiboroda, V. P., Urzhumtsev, Yu. S. (1985). Mechanics of polymers and composites. Moscow: Nauka, 303.
- Matkarimov, A. (1986). Investigation of oscillation of viscoelastic underground pipelines under seismological influences. IZV. AN Usb.SSR, ser. tech. science, 3, 40‑44.
- Gadjiev, V. D., Jafarov, Kh. G. (2013). On non-homogeneous underground pipelines stability. Transactions issue mathematics and mechanics. series of physical-technical and mathematical science, XXXIII (1), 85‑89.
- Sofiyev, A. H., Schack, E., Haciyev, V. C., Kuruoglu, N. (2012). Effect of the two-parameter elastic foundation on the critical parameters of non-homogeneous orthotropic shells. International Journal of Structural stability and Dinamics, 12 (5), 120048‑120065. doi: 10.1142/s0219455412500411
- Shamrovskii, A. D., Kolesnik, D. N., Mikhailutsa, E. N. (2013). Influence of heterogeneities on rigidity of a cantilever beam. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies, 6/7(66), 4‑7. Available at: http://journals.uran.ua/eejet/article/view/18729/17050
- Pasternak, P. L. (1954). Bases of a new method for calculation of bases on elastic foundation by means of two bed coefficients. Moscow: Stroyizdat, 56.
- Carnet, H., Lieyy, L. (1969). Free vibrations of Reinforced elastic shells. Conference of ASME, 16‑20.
- Babakov, I. M. (1968). Theory of oscillations. Moscow: Nauka, 559.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Вагиф Джамал оглы Гаджиев, Хагани Гияс оглы Джафаров
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.