Математична модель процесу теплообміну під час другого періоду фільтраційного сушіння дисперсних матеріалів
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.3121Анотація
Наведено результати теоретичних досліджень теплообміну між тепловим агентом і шаром дисперсного матеріалу під час фільтраційного сушіння у другому періоді. Запропонована система диференційних рівнянь у безрозмірних комплексах, що описує процес теплообміну у стаціонарному шарі вологого дисперсного матеріалу та її розв’язок у зображеннях. Наведені наближені розв’язки цієї задачі для часткових випадків, порівняння розрахованих та експериментальних даних
Посилання
- Атаманюк В.М. Дисперсні матеріали Механізм і кінетика фільтраційного сушіння // Хімічна промисловість України. К.: 2007. –№4, –С.24-29.
- Атаманюк В.М. Зовнішній тепломасообмін підчас фільтраційного сушіння // Промышленная теплотехника. –К.: 2006, Т. 28, –№5, –С.47-54.
- Снєжкін Ю.Ф., Боряк Л.А., Шапар Р.О. Вплив процесу сушіння на теплообмін // Промышленная теплотехника. –К.: 2003, Т. 25, приложение к –№4, –С.346-349.
- Исаков Г.Н., Субботин А.Н. Моделирование тепло- и массообмена в продуваемом пористом слое при сушке гранулированного материала // Труды второй международной научно-практической конференции “Современные энергозберегающие технологии (Сушка и тепловые процессы) СЭТТ–2005” –М.: Т. 1, –С. 127 – 130.
- Розв’язання фізичної та математичної моделі процесу сушки зернистих компонентів в псевдозрідженому шарі / Дахненко А.В., Степанюк А.Р., Воронін Л.Г., Гевліч К.О. // Наукові праці Одеської національної академії харчових технологій. –№32, 2008, С.189–192.
- Никитенко Н.И., Снежкин Ю.Ф., Сороковая Н.Н. Кинетика и динамика тепломассопереноса при сушке слоя диспергированного коллоидного капиллярно-пористого материала // Наукові праці Одеської національної академії харчових технологій. Одеса: 2006. Вип. 28. –Т.2 – С.140-146.
- Романков П.Г., Фролов В.Ф. Массообменные процессы химической технологии (системы с дисперсной твердой фазой). Л.: Химия, 1990. – 384 с.
- Аэров О.М., Тодес О.М., Наринский Д.А. Аппараты состационарным зернистым слоем (Гидравлические и тепловые основы) // –Л.: Химия, 1979. –176 с.
- Атаманюк В.М., Гумницький Я.М. Тепломасообмін під час сушіння кам’яного вугілля // Збірник праць 5-ї міжнародної науково-практичної конференції Проблеми економії енергії. –Львів: 2008. –С. 266–268.
- Диткин В.А., Прудников А.П. Операционное исчисление – М.: Высшая школа, 1975. – 407 с.
- Аксельруд Г.А. Метод инвариантных функций для про-цессов массообмена в системе твердое тело жидкость –Львов: Из-во ЛПИ, 1991. –27 с.
- Гідродинаміка процесу фільтраційного сушіння матеріалів, для яких властиве явище сідання / Я.М. Ханик, Я.М. Гумницький, В.М. Атаманюк, П.В. Білей. Науковий вісник: Проблеми деревообробного виробництва. Збірник науково-технічних праць. Вип. 2. –Львів: УкрДЛТУ, 1994. С.29–39.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Володимир Михайлович Атаманюк, Ярослав Михайлович Гумницький
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.