Система интегральной токсикологической оценки природных и сточных вод
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.3123Анотація
В статье представлена система интегральной оценки токсичности природных и сточных вод на основе использования методов биотестирования (биотестов). Рассмотрены критерии подбора биотестов для определения токсичности сточных вод на различных этапах их образования, очистки и отведения в водный объект, а также токсикологической оценки качества природных вод в местах сброса сточных вод
Посилання
- Manual for the Evaluation of Laboratories Performing Aquatic Toxicity Tests // U.S. Environmental Protection Agency, Office of Research and Development. EPA/600/4-90/031. Cincinnati, 1991. 108 p.
- Biologische Testverfahren / eds. Steinhauser K. G., Hansen P. D. Stuttgart: Gustav-Fisher Verlag, 1992. 884 s.
- Никаноров А.М., Хоружая Т.А., Бражникова Л.В., Жулидов А.В. Мониторинг качества вод: оценка токсичности. СПб.: Гидрометеоиздат, 2000. 159 с.
- Водна Рамкова Директива ЄС 2000/60/ЕС. К., 2009. 240 с.
- ДСТУ 3928-99 Охорона природи. Гідросфера. Токсикологія води. Терміни та визначення.
- Крайнюкова А.М. Біотестування – метод оцінки токсичних властивостей компонентів природного середовища та джерел їх забруднення // Проблеми охорони навколишнього середовища та екологічної безпеки: Зб. наук. пр. / УкрНДІЕП. – Х.: ВД «Райдер», 2006. 204 с.
- Крайнюкова А.М., Ульянова І.П. Біотестування в охороні довкілля від токсичного забруднення: нові розробки та перспективи розвитку // Проблеми охорони навколишнього середовища та техногенної безпеки: Зб. наук. пр. / УкрНДІЕП, Харків, 2001. 246 с.
- Крайнюкова А.М., Губар Т.В., Котко Л.О. Методика визначення рівнів токсичності поверхневих і зворотних вод для контролю відповідності їх якості встановленим нормативним вимогам: Нормативний документ./ Затв. Наказом Мінекобезпеки України від 31.01.2000 № 27. К., 2000. 28 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 А. Н. Крайнюкова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.