Комплекс інфологічного моделювання образного мислення людини
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.3189Анотація
Розглянуто принципи побудови та структуру комплексу інфологічного моделювання образного мислення (КІМОМ) людини. Запропоновано підхід до застосування КІМОМ з метою формалізації пізнавальної діяльності людини. Визначено очікувані результати впровадження КІМОМ для підтримки навчального процесу
Посилання
- Искусственный интеллект: в 3 кн. Кн. 1. Системы общения и экспертные системы: Справочник / Под. ред. Э. В. Попова. – М.: Радио и связь, 1990. – 464 с.
- Стюарт Рассел, Питер Норвиг. Искусственный интеллект: современный подход, 2-е изд. /Пер. с англ. – М.: Вильямс, 2006. – 1408 с.
- Валькман Ю. Р., Исмагилова Л. Р. О языке образного мышления: Доклады международной конференции «Диалог 2004». – с.90-97.
- Демьянков В. З. Интерпретация, понимание и лингвистические аспекты их моделирования на ЭВМ. – М.: Изд-во Моск. ун-та, 1989. – 172 с.
- Бісікало О. В. Концептуальні основи моделювання образного мислення людини. – Вінниця: РВВ ВДАУ, 2008. – 163 с.
- Bisikalo O. Approach to the modeling of imaging mechanism of operative memory. Second International Conference “New Information Technologies in Education for All”, Conference Proceedings (21-23 November 2007). – Kiev, Akademperiodika, 2007. – pp. 336-344 (in Russian).
- Бісікало О. В. Методика побудови тезауруса навчальної системи на основі моделі образного мислення // Искусственный интеллект – 2008. – № 4. – с. 730-735.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 О. В. Бісікало
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.