Анализ естественно языковых объектов и представление знаний
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.3232Ключові слова:
база знань, предикати сенсу, онтології, семантична мережа, сенсАнотація
Розглядається проблематика обробки мовних форм, об'єктів, що несуть певну інформацію. Розпізнавання НС на основі аналізу змісту вербального тексту.Посилання
- Ландэ Д.В. Поиск знаний в Internet. – М.:Диалектика, 2005.
- Гаврилова Т., Хорошевский В. Базы знаний интеллектуальных систем: Учебник для вузов. - СПб.: Питер, 2000. - 384 с.
- Букович У., Уильямс Р. Управление знаниями: руководство к действию: Пер. с англ. – М.: ИНФРА-М, 2002. - 504 с.
- W3C Semantic Web Activity. – http://www.w3.org/2001/sw/.
- Колесов А. А управлять – так знаниями! // Byte. - N.2 - М., 2002.
- Голубев С.А., Толчеев Ю.К., Шаров Ю.Л. Опыт внедрения и использования информационно-поисковой системы ODB-Text в Совете Федерации Федерального Собрания РФ // Современные технологии в управлении и образовании - новые возможности и перспективы использования. Сборник научных трудов. ФГУП НИИ ”Восход”, МИРЭА. - М., 2001. – С. 58 – 61.
- A.H.F. Laender, B. A. Ribeiro-Neto, Juliana S.Teixeria. A brief survey of web data extraction tools. ACM SIGMOD Record 31(2), pp 84-93. 2002.
- И. Некрестьянов, Е. Павлова. Обнаружение структурного подобия HTML-документов. СПГУ, 2002. – С. 38 – 54. – http://meta. math.spbu.ru.
- ITHEA, Sofia, 2010, Vasylenko O., pp. 176-181, Application “А”, Wei Han, David Buttler, Calton Pu. Wrapping Web data into XML, SIGMOD Record, vol. 30, №3, September 2001. – pp 33 – 38.
- http://neurotechnica.info.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Александр Яковлевич Кузёмин, Алексей Александрович Василенко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.