Декомпозиція задачі багатокритеріального вибору
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.3289Ключові слова:
багатокритеріальний вибір, точка задоволення, оцінка корисностіАнотація
Дана загальна характеристика задач прийняття рішень. Наведені класифікаційні признаки для задачі вибору. Описаний підхід декомпозиції задачі багатокритеріального вибору на основі властивості однорідності із застосуванням апарату нечіткої логіки.Посилання
- Маляр М.М. Задача вибору та підхід до її розв’язання // Вісник СевДТУ.Вип.50: Інформатика,електроніка,зв’язок: Зб. наук. пр. – Севастополь: Вид-во СевДТУ,2006. - С. 98-104.
- Алтунин А.Е., Семухин М.В. Модели и алгоритмы принятия решений в нечетких условиях: Монография. Тюмень: Издательство Тюменского государственного университета, 2000, 352 с.
- Борисов А.Н., Крумберг О.А., Федоров И.П. Принятие решения на основе нечетких моделей: примеры использования. – Рига, ”Знание”, 1990, 184 с.
- Тоценко В.Г. Методы и системы поддержки принятия решений. Алгоритмический аспект. – К., 2002, 377 c.
- А.Ф. Волошин, Н.Н. Маляр. Нечеткие модели многокритериального колективного выбора. // Proceedings XI – th International Conference “Knowledge – Dialogue – Solution” . – Sofia, 2005. – Vol. 1. – P. 247 – 250.
- Маляр М.М. Описання задач вибору на мові розмитих множин // Вісник Київського університету.Вип.4: Серія: фіз.-мат. науки, Київ, 2005.- С.197-201.
- Маляр Н.Н. Применение нечеткой логики для задач коллективного выбора // Alexey Voloshin, Krassimir Markov, Krassimira Ivanova, Mykola Malyar, Ilia Mitov (ed.). Artificial Intelligence and Decision Making.International Book Series “INFORMATION SCIENCE & COMPUTING”, Number 7, Supplement to the International Journal “INFORMATION TECHNOLOGIES & KNOWLEDGE” Volume 2 / 2008, Institute of Information Theories and Applications FOI ITHEA - Sofia, Bulgaria, 2008. – P. 99 -102.
- Маляр М.М., Швалагін О.Ю. Побудова функції належності для задачі вибору // Наук. Вісник Ужгородського ун-ту. Сер. математика і інформатика. – 2005. – Вип. 10-11. – С. 65-69.
- Методика и техника статистической обработки первичной социологической информации. Под. ред. Г.В.Осипова.- М.: Наука, 1968, 326 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Микола Миколайович Маляр
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.