Математическая модель процесса поиска решений в системе менеджмента качества предприятия
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.3290Ключові слова:
математична модель, процес пошуку й прийняття рішень, система менеджменту якості підприємстваАнотація
У статті представлено математичну модель процесу пошуку рішень в системі менеджменту якості (СМЯ), що дозволяє при виборі управлінських рішень найкращим чином враховувати внутрішні можливості й зовнішні умови діяльності підприємства.Посилання
- Абчук В. А. Лекции по менеджменту: Решение. Предвидение. Риск. [Текст]/В. А. Абчук. - СПб.: Союз, 1999. - 336 с.
- Абчук, В. А. Интенсификация: принятие решений: научно-практическое пособие для руководителей [Текст] / В. А. Абчук, В. А. Буикип. - Л.:Лениздат, 1987.-174 с.
- Белобрагин В. Я. Качество: уроки прошлого и современность [Текст]/В. Я. Белобрагин. - М: АСМС, 2003. - 364 с.
- Бойко, В. В. Принятие решений в системе управления авиационным объединением (предприятием) [Текст]/В. В. Бойко, П. А. Бурдыкии, А. А. Дорохов [и др.]. - М.: МАИ, 1984. - 64 с.
- А. С. Зенкин, А.И. Химичева, В.А. Годик, И. Т. Пухлик, П. В. Иванов. Оценка степни наукоемкости продукции на основе кластерного анализа // Восточно-европейский журнал передових технологий. – 2010. – 4/3 (46). – С. 72-74.
- Годік В.О., Здельнік з.А., Зенкін А.С. Метрологічна експертиза як інструмент підвищння якості продукції, що виробляється // Вісник КНУТД. – 2010. - №5 (т.2).
- Годік В.О., Федін С.С. Контроль якості продукції масового виробництва методом оцінки ризиків споживача та виробника // Вісник КНУТД. – 2008. - № 5 (43). - С. 264-268.
- Смоляк С.А. Оценка эффективности инвестиционных проектов в условиях риска и неопределенности /РАН Центр, математ. Институт. - М.: Наука, 2002. - 181с.
- Безъязычный, В. Ф. Киселев Э.В., Киселева И.А., Смирнова Е.Н. Автоматизация процесса оценки эффективности функционирования системы менеджмента качества промышленного предприятия [Текст] / В. Ф. Безъязычный, Э. В. Киселев, И. А. Киселева, Е. Н. Смирнова // Вестник компьютерных и информационных технологий. -2005.-№4(10).-С. 39-44.
- Безъязычный В.Ф., Киселев Э.В., Киселева И.А., Смирнова Е.Н. Автоматизированная система управления данными испытаний // Вестник компьютерных и информационных технологий. -2005.-№9.
- Орлов А.И. Теория принятия решений. Учебник для вузов. — М.: Экзамен, 2006. — 576 с.
- Управление рисками (рискология) / Буянов В. П., Кирсанов К. А., Михайлов Л. А. - М.: Экзамен, 2002. - 384 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Анатолий Семенович Зенкин, Виктория Алексеевна Годик, Павел Виталиевич Иванов, Анна Ивановна Химичева
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.