Применение вейвлет–фильтрации в процедуре идентификации нелинейных систем в виде ядер Вольтерра
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.3298Ключові слова:
нелінійні динамічні системи, ідентифікація, ядра Вольтерра, вейвлет–фільтраціяАнотація
Досліджуються погрішності компенсаційного методу ідентифікації нелінійних динамічних систем у вигляді ядер Вольтерра. Для підвищення обчислювальної стійкості методу ідентифікації застосовуються процедури шумозаглушення, засновані на вейвлет-перетвореннях.Посилання
- Пупков, К.А. Методы классической и современной теории автоматического управления. Статистическая динамика и идентификация систем автоматического управления [Текст]: учеб. для вузов в 5 т. / К.А. Пупков, Н.Д. Егупов. — М.: Изд–во МГТУ им. Н.Э. Баумана, 2004.— Т.2. — 638 с.
- Doyle, F.J. Identification and Control Using Volterra Models / F.J. Doyle, R.K. Pearson, D.A. Ogunnaike — Published Springer Technology & Industrial Arts, 2001. — 314 p.
- Giannakis, G.B. A bibliography on nonlinear system identification / G.B. Giannakis, E. Serpedin // EURASIP, Elsevier Science B.V. March 2001. — Vol. 81. — No. 3. — P. 533 — 580.
- Апарцин, А.С. О повышении точности моделирования нелинейных динамических систем полиномами Вольтерры // Электрон. моделирование. — 2001. — №6. — C. 3 — 12.
- Данилов, Л.В. Теория нелинейных электрических цепей [Текст] / Л.В. Данилов, П.Н. Матханов, Е.С. Филиппов.— Л.: Энергоатомиздат, 1990.— 256 с.
- Павленко, В.Д. Идентификация нелинейных динамических систем в виде ядер Вольтерры на основе данных измерений импульсных откликов // Электрон. моделирование. — 2010. — Т. 32. — №3. – С. 3 — 18.
- Павленко, В.Д. Компенсационный метод идентификации нелинейных динамических систем в виде ядер Вольтерра // Труды Одесск. политехн. ун–та. — Одесса, 2009. — Вып. 2 (32). — С. 121 — 129.
- Смоленцев, Н.К. Основы теории вейвлетов. Вейвлеты в MATLAB [Текст] / Н.К. Смоленцев. — М.: ДМК Пресс, 2005. — 304 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Сергей Витальевич Павленко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.