Метод розпізнавання рухомих об'єктів за їх відеозображенням
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2014.26275Ключові слова:
розпізнавання, ознака, перетворення Фур'є, власні вектори, вирішальне правило, коефіцієнт ДайсаАнотація
У статті розглянуті розроблені модулі системи розпізнавання образів, які відповідальні за формування ознак і прийняття рішень при класифікації. У ході експериментальних досліджень було з'ясовано, що ознаки, отримані після ортогонального перетворення просторового спектра відеозображення, мають зайву інформативність, що дозволяє зменшити їх кількість при використанні в розробленому правилі прийняття рішень.
Посилання
- Rui, Y., Huang, T. (1999). Image Retrieval: Current Techniques, Promising Directions, and Open Issues. Journal of Visual Communication and Image Representation, 10 (1), 39 62. doi: 10.1006/jvci.1999.0413
- Gonzalez, R., Woods, R. (2007). Digital Image Processing. Prentice Hall, 976.
- Aarthy, B., Tamilpavai, G., Tamilselvi, S. (2012). Multiple Representation of Perceptual Features for Texture Classification. International Conference in Recent trends in Computational Methods, Communication and Controls, 1, 1 5.
- Zhang, D., Lu, G. (2003). A Comparative Study on Shape Retrieval Using Fourier Descriptors with Different Shape Signatures. Journal of Visual Communication and Image Representation, 14, 41 60.
- Sung-Huyk, C. (2007). Comprehensive Survey on Distance/Similarity Measures between Probability Density Functions. International Journal of Mathematical Models and Methods in Applied Science, 1 (4), 300–307.
- Reynolds, E. B. (1980). Taxicab Geometry. The Pi Mu Epsilon Journal, 7 (2), 77–88.
- Liu, C., Wechsler, H. (1998). A unified Bayesian framework for face recognition. Image Processing, IEEE International Conference, 1, 151–155. doi: 10.1109/ICIP.1998.723447
- Van Trees, H. L. (2001). Detection, Estimation, and Modulation Theory, Part I: Detection, Estimation, and Linear Modulation Theory. John Wiley & Sons, 710.
- Ososkov, G., Stadnik, A. (2001). Face Recognition By a New Type of Neural Networks. Proceedings of World Scientific and Engineering Society, 304–308.
- Lin, Z., Lyu, M. R., King, I. (2012). MatchSim: A Novel Similarity Measure Based on Maximum Neighborhood Matching. Knowledge and Information Systems, 32 (1), 141–166.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Михаил Александрович Анохин
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.