Прогнозування стану об’єкту за результатами оцінювання нечіткою експертною системою
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.3318Ключові слова:
Прогнозування, експертна системаАнотація
Запропоновано технологію розрахунку аналітичного опису нечітких чисел, що визначає ймовірності стану об’єктів на момент прогнозу, що формуються нечіткою експертною системою. Описана процедура дефаззифікації результатів прогнозуванняПосилання
- Ковалева Л.Н. Многофакторное прогнозирование на основе рядов динамики. – М.: Статистика, 1980. – 102с.
- Лукашин Ю.П. Адаптивные методы краткосрочного прогнозирования временных рядов: учебное пособие. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 416 с.
- Нейлор К. Как построить свою экспертную систему: Пер. с англ. –М.: Энергоатомиздат, 1991. – 287 с.
- Раскин Л.Г. Серая О.В. Прогнозирование состояния объектов на основе оценок, формируемых экспертной системой // Вестник ХГПУ. – 2000. – № 122, ч.2. – С. 184-186.
- Раскин Л.Г., Серая О.В. Прогнозирование состояния динамических объектов с использованием экспертных систем // Вестник ХГПУ. – 1999. – № 35. –С.22-25.
- Серая О.В. Модели и информационные технологии оценки и прогнозирования состояния многомерных динамических объектов в условиях нечетких входных данных: Дис. канд. техн. наук: 05.13.06. – Х., 2001. – 251 с.
- Серая О.В., Фищукова Н.В. Нечеткая байесова экспертная система
- Ярушкина Н.Г. Основы теории нечетких и гибридных систем. – М.: Финансы и статистика, 2004. – 320с.
- Осовский С. Нейронные сети для обработки информации: Пер. с польск. – М.: Финансы и статистика, 2004. – 344 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Оксана Владимировна Серая, Наталья Валерьевна Фищукова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.