Механізм реакцій гідроксильних радикалів при обробці води у кавітаційному пристрої
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.3350Ключові слова:
міграція, молекулярна дифузія, математичні моделіАнотація
Розроблено кінетичну та аналітичну моделі для опису реакцій з радикалами у воді, ініційованих кавітаційними ефектами. Отримано рівняння, що дозволяє кількісно оцінити зміну концентрації радикалів OH• і H• у рідкій фазі з часом.Посилання
- Маргулис М.А. Изучение энергетики и механизма звукохимических реакций. Соотношение выходов водорода и перекиси водорода в различных водных системах / М.А. Маргулис, Ю.Т. Диденко // Журнал физической химии. -1984. - Т.LVIII, №6. - С. 1402-1405.
- Маргулис М.А. Основы звукохимии / М.А. Маргулис. -М. : Химия, 1984. -272 с.
- Маргулис М.А. Сонолюминисценция и ультразвуковые химические реакции. Обзор / М.А. Маргулис. // Акуст. журн. - 1969.- Т. 15, Вып.2. - С. 1454-1482.
- Вітенько Т.М. Гідродинамічна кавітація як один із способів активації рідких середовищ./ Т.М. Вітенько, О.Р. Гащин // Наукові праці Одеської національної академії харчових технологій. – 2006. -том 2. - №28. -С. 22–24.
- Пикаев А.К. Импульсный радиолиз воды и его применение. / А.К. Пикаев -М. : Атомиздат, 1980.- 277 с.
- Пискарев А.К. Современная радиационная химия. Радиолиз газов и жидкостей. / А.К. Пискарев - М. : Наука, 1986. - 439 с.
- Аристова Н.А. Разложение муравьиной кислоты в различных окислительных процессах / Н.А. Аристова, Н. Карпель Вель Лейтнер, И.М. Пискарев // Химия высоких энергий. - 2002. - Т. 36, №3. - С. 228-234.
- Пискарев И.М. Модель реакций при коронном разряде в системе О2(г)-Н2О. / И.М. Пискарев // Журнал физической химии. - 2000. - Т 74, № 3. - С.546-551.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Тетяна Миколаївна Вітенько, Ярослав Михайлович Гумницький
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.