Нанофотонний метод визначення органічних канцерогенів у водних середовищах
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.3384Ключові слова:
Канцероген, поліциклічні ароматичні вуглеводні, нанофотонікаАнотація
У статті розглянуто проблему визначення забруднення у водних середовищах, органічних канцерогенів, таких як поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАВ). Викладено основні принципи побудови нанофотонного методу визначення органічних канцерогенів з використанням сучасних нанотехнологій та наноматеріалівПосилання
- Статистика рака в Украине // Бюлетень Національного канцер-реєстру № 10 – Рак в Україні. – 2008–2009
- World Health Organisation (WHO) / J. Kielhorn, A. Boechuke // Ge-neva –1998 123 – 152 p.
- European Union Decision 2455/2001/EC of the European Parliament and of the Council // Off. J.Eur.Comm.L331. – 2001.
- Wenzl T., Analytical methods for polycyclic aromatic hydrocarbons (PAHs) in food and the environment needed for new food legistation in the European Union [Текст] / T. Wenzl, R. Simon, J. Kleiner, E. Anklam // Trends in Analytical Chemistry – 2006. – Vol. 25, No. 7. – C. 716–725.
- Елецкий А.В., Углеродные нанотрубки [Текст] / А. В. Елецкий // УФН – 1997. - Т. 167, № 9. - с. 954
- Burghard M., Electronic and vibrational properties of chemically modified single-wall carbon nanotubes / M. Burghard // Surface Sci. Rep. – 2005. – 58, N ¼. – P.1 – 109.
- Odom T.W., Structure and electronic properties of carbon nano-tubes [Текст] / T.W Odom, J.-L. Huang, P. Kim, C.M. Lieber // J.Phys.Chem.B. – 2000.– P. 2794–2809.
- White C.T., Carbon nanotubes as long ballistic conductors [Текст] / C.T. White, T.N. Todorov // Nature. – р. 240.
- Нанохімія наносистеми наноматеріали: наук. видання [Текст] / С.В. Волков, Є.П. Ковальчук, В.М. Огенко, О.В. Решетняк. – К. : Наук. думка, 2008. – с.109.
- Bockrath M., Chemical doping of individual semiconducting carbon-nanotube ropes [Текст] / M. Bockrath, J. Hone, A. Zettl // Phys. Rev. B. – 2000. – P. R10606 – R10608.
- Галайченко Е.Н., К возможности использования квантовых точек в качестве детекторных элементов нанотехнологических оптических сенсоров [Текст] / Е.Н, Галайченко, Н.Н. Рожицкий // Радиотехника.–2008.–№153.–С. 90–95.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Ольга Анатоліївна Сушко, Микола Миколайович Рожицький
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.