Оцінка впливу електророзрядної обробки на зміну властивостей та структури води
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.3402Ключові слова:
Електророзрядна обробка, кавітація, стічні води, промивка, вовняне волокнаАнотація
У роботі досліджено вплив електророзрядної обробки на фізико-хімічні властивості води. Показано, що під впливом кавітації також відбуваються структурні зміни водиПосилання
- Терновцев В.Е. Очистка промышленных сточных вод / В.Е. Терновцев, В.М. Пухачев. – К.:Будівельник, 1986. – 120 с.
- Гончарук В.В., Маляренко В.В., Яременко В.А. Использование ультразвука при очистке воды // Химия и технология воды. – 2008. №3. – Т.30. – С.253-277.
- Витенько Т.Н., Гумницкий Я.М. Механизм активирующего действия гидродинамической кавитации на воду // Химия и технология воды. – 2007. №5. – Т.29. – С.422-432.
- Юткин Л.А. Электрогидравлический эффект и его применение в промышленности / Л.А Юткин. – Л.: «Машиностроение», 1986. – 253 с.
- Малюшевская А.П. Разработка основ энергосберигающей технологии глубокой переработки льнаволокна с использованием электроразщрядной нелитнейной объемной кавитации: дис. на соискание учен. степени кандидата технических наук: 05.19.03/ А.П. Малюшевкая. – Николаев, 2005. – 189 с.
- Зацепина Г.Н. Свойства и структура воды. – М.: Издательство Москвоского университета, 1974. – 166 с.
- Гуриков Ю.В. Физико-химические аспекты реакции водных систем на физические воздействия. Труды Агрофизического научно-исследовательского института, Л.: 1979, с.159.
- Миненко В.И., Петров С.М., Минц М.Н. Магнитная обработка воды. Харьков, Харьковское кн. Издательство, 1962. – 125 с.
- Домрачев Г.А. Эффективность образования пероксида водорода и радикалов воды в природе / Домрачеев Г.А., Селивановский Д.А., Стунжас П.А., Диденкулов. – Нижний Новгород, 2000. – 39 с. – (Препринт ИПФ РАН №537)
- Кузнецова Е.Г., Сарибекова Ю.Г. Исследование влияния электроразрядной обработки на степень очистки сточных вод сточных вод в процессах коагуляции и флокуляции // Восточно-европейский журнал передовых технологий. – 2011. T. 4, N 6(52). – С. 50-53.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Елена Геннадиевна Кузнецова, Юлия Георгиевна Сарибекова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.