Математична модель зростання бульбашок біогазу в біореакторах с закріпленою біоплівкою
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.3431Ключові слова:
Біогаз, іммобілізована мікрофлора, биореактор, математична модельАнотація
Розглядається метаногенез в біореакторах з іммобілізованою на нерухомих носіях мікрофлорою. Аналізується процес утворення бульбашок газа на біоплівці і умови їх зростання. Наведені рівнняння, що дозволяють встановити залежність радіусу відриву газової бульбашки з поверхні біоплівки від об’ємної швидкості виділення біогазуПосилання
- Курис, Ю.В. Особенности технологи и методы интенсификации анаэробного сбраживания./ Курис Ю.В., Ткаченко С.И., Майстренко А.Ю.// Наука – науково-технічному прогрессу в паливно-енергетичному комплексі – 2008. – №11. – c. 35-41.
- Guyot, Jean-Pierre. Etude de quelques interactions microbiennes lors de la digestion anaerobie de la matiere organique par des cultures mixtes definies ou naturelles: дис. док. биол. наук. / Jean-Pierre Guyot. – Aix-Marceille, 1990. – 123c.
- Amrani, M. Méthanisation des eauxrésiduaires de la production deslevuresfourragèresdans un biofiltre thermophile / M. Amrani, N. Tazrouti // Revue des Energies Renouvelables – 2009. – T.12, N°1 – c. 1-8.
- Cresson, Romain. Etude du démarrage de procédésintensifs de méthanisation.Impact des conditions hydrodynamiques et de la stratégie de montée encharge sur la formation et l'activité du biofilm: дис. док. техн. наук/ Romain Cresson. – Monpellier II, 2006. – 272 c.
- Юдаев, Б.Н. Техническая термодинаміка. Теплопередача. Учебник для неэнергет. спец. Втузов. – М: Высшая школа, 1988. – 479с.
- Федоткин, И.М. Пленочные теплообменные аппараты и пути интенсификации теплообмена в них/ И.М. Федоткин, В.Р. Фирисюк – Киев: УкрНИИНТИ,1969 – 91с.
- Арутюнов, А.Л. О перспективах использования основных и альтернативных видов топлива в сельскохозяйственном производстве России/ А.Л. Арутюнов // Проблемы прогнозирования – 2010. – №3. – c. 82-92.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Людмила Іванівна Ружинська, Анастасія Олексіївна Фоменкова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.