Методи фільтрації земної перешкоди у РЛС вертикального зондування атмосфери
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.3434Ключові слова:
Земна перешкода, вертикальне зондування атмосфериАнотація
Розглянуто методи заглушення земної завади в системах обробки сигналів РЛС вертикального зондування атмосфери. Проведено порівняльний аналіз ефективності низки методів фільтрації, показано ефективність використання методу корекції оцінок, що базується на поліноміальній регресії результатів обробки
Посилання
- Дистанционные методы и средства исследования процессов в атмосфере Земли [Текст] / Е. Г. Прошкин, М. Ф. Лагутин и др. ; Под общ. ред. Б. Л. Ка-щеева . Харьков: Харьк. нац. ун-т радиоэлектроники; Бизнес Информ, 2002. –426 с.
- Литвин-Попович А.И. Применение вейвлет-фильтрации для подавления земной помехи в РЛС вертикального зондирования атмосферы [Текст] / А.И. Литвин-Попович, В.Н. Олейников // «Прикладная радиоэлектроника», 2008, том 7, №1, С.30-36.
- Volker Lehmann and Gerd Teschke. Wavelet based methods for improved wind profiler signal processing. Ann. Geophysicae, 19,825-836, 2001.
- Billingslay J.B. Low-angle radar land clutter. Measurements and empirical models. / J.Barrie Billingslay – NY:William Andrew Publishing, 2002. – 719p.
- Литвин-Попович А.И. Параметризация спектров сигналов в радиолокационных станциях вертикального зондирования атмосферы. [Текст] / А.И.Литвин-Попович, В.Н.Олейников. // Радиотехника, 2008, вып. 152, С. 49-52.
- Довиак Р. Доплеровские локаторы и метеорологические наблюдения. [Текст] / Р. Довиак, Д. Зрнич – Л.: Гидрометеоиздат, 1988. 503 с.
- Юдин С.В. Подавление земной помехи в РЛС вертикального зондирова-ния методом нечеткой классификации [Текст] / С.В.Юдин, А.И.Литвин-Попович, В.Н.Олейников // Радиотехника. Всеукр. межвед. науч.-техн. сб. – 2009. – Вып. 160. – С. 165-170.
- Нечеткие множества и теория возможностей [Текст] / Под ред. Ягера Р..– М. Радио и связь, 1986.–408 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Андрей Игоревич Литвин-Попович, Станислав Владимирович Юдин
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.