Розробка системи показників безпеки АЕС
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.3764Ключові слова:
Система показників безпеки, індикатор безпеки, АЕСАнотація
У даній статті розглянуто проблему оцінки стану атомних електростанцій. Пропонується система показників безпеки, яка могла би вирішити цю проблему. Розглянуто ієрархічну структуру системи показників безпеки, що розробляється, а також кожен індикатор окремоПосилання
- IAEA-TECDOC-1141. Operational safety performance indicators for nuclear power plants. ISSN 1011-4289. IAEA 2000.
- OECD 2004 NEA No. 3669. Direct Indicators of Nuclear Regulatory Efficien¬cy and Effectiveness. Pilot Project Results, JT00185488.
- Шарафутдинов Р. Б., Кузнецов Л. А., Богданова Т. Ю. Использование систем индикаторов безопасности зарубежными органами регулирования ядерной и радиационной безопасности// Ядерная и радиационная безопасность. — М., 2008. — № 2. — С. 3—10.
- Временное положение о годовых отчетах по оценке текущего состояния эксплуатационной безопасности энергоблоков АС с реакторами типа ВВЭР. Москва: ВНИИ АЭС, 1992.
- Nuclear Energy Institute. Regulatory Assessment Performance Indicator Guideline. NEI 99-02 Revision 2. November 2001.
- Система оценки уровня эксплуатационной безопасности и технического состояния АЭС с ВВЭР. Общие требования (СТП 0.41.066-2006), затверджено наказом НАЕК від 18.07.06 №604р.
- STUK’s safety performance indicators for nuclear power plants in 2004. STUK-B-YTO 241.
- СТП 0.06.006-99 Управление качеством. Независимая оценка. Порядок проведения внутреннего аудита качества. (ГП НАЭК “Энергоатом”, 1999).
- СТП 0.06.013-2000 Требования к системе качества. Управление несоответствиями и корректирующие действия. (ГП НАЭК “Энергоатом”, 2000).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Марина Валериевна Кравчук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.