Метод високоточного вимірювання швидкості поширення ультразвукових коливань в рухомих середовищах
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.3786Ключові слова:
Ультразвукова хвиля, швидкість поширення, вимірюванняАнотація
Дана робота присвячена сучасним дослідженням у галузі вимірювань швидкості поширення ультразвуку в рухомих середовищах. Використовується безперервне випромінювання амплітудно - модульованих ультразвукових коливань і фазовий метод вимірювання швидкості поширення звуку. Проаналізована похибка вимірюваньПосилання
- Бергман, Л. Ультразвук и его применения в науке и технике [Текст] /Л. Бергман. – М. : Издательство иностранной литературы, 1957. – 728 с.
- Ноздрев, В.Ф. Молекулярная акустика [Текст] : учеб. / В.Ф. Ноздрев, Н.В. Федорищенко. – М. : Высшая школа, 1974. – 288 с. – Библиогр. : с. 286 – 288.
- Колесников, А.Е. Ультразвуковые измерения [Текст] / А.Е. Колесников. – М. : Издательство стандартов, 1970. – 240 с.
- Патент України на винахід UA92949, МПК – 2011.01. Спосіб вимірювання швидкості поширення ультразвукових коливань у середовищах, що рухаються [Текст] / Сидоров Г.И. (Украина) G01N29/02; заявл. 05.01.2009 ; опубл. 27.12.2010, Бюл. № 24. – 3 с.
- Белоцерковский, Г.Б. Основы радиолокации и радиолокационные устройства [Текст] / Г.Б. Белоцерковский. – М.: «Сов. радио», 1975. – 336 с.
- Зайдель, А.Н. Ошибки измерений физических величин [Текст] / А.Н. Зайдель. – Л. : Наука, 1974. – 108 с.
- Красненко, Н.П. Акустическое зондирование атмосферы [Текст] / Н.П. Красненко. – Новосибирск : Наука, 1986. – 168 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Олег Викторович Зубков, Константин Николаевич Полтавский, Геннадий Иванович Сидоров
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.