Проектування інтелектуальної системи керування тяговими електроприводами
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2015.39415Ключові слова:
електротехнічний комплекс, тяговий привод, методика, нейронна мережа, метод рою частокАнотація
Проведені дослідження для створення інтелектуальної системи керування тяговим електроприводом. В результаті встановлено, що кількість ітерацій для знаходження оптимальної тягової характеристики та частинок в рої безпосередньо впливають на тривалість роботи алгоритму та відповідність реальній ситуації отриманої тягової характеристики. Окрім того розроблено методику забезпечення функціонування створеної системи керування на основі нейронних технологій.
Посилання
- Florentsev, S. N., Izosimov, D. B. (2010). Tyagovyi elektroprivod v gibridnykh transportnykh sredstvakh. Part 3. Razrabotki KTEO dlya gibridnykh transportnykh sredstv v kontserne «RUSELPROM». Elektronnye komponenty, 1, 62–65.
- Florentsev, S. N. (2009). Traction Electric Equipment Set for AC Electric Transmission. Various Vehicles Proceedings of International Exhibition & Conference “Power Electronics, Intelligent Motion. Power Quality (PCIM-2009). Nurenberg. Germany, 625–627.
- Efremov, I. S. (1984). Teoriya i raschet tyagovogo privoda elektromobilei. Vyssh. shk., 383.
- Kulagin, D. O. (2014). Proektuvannia system keruvannia tiahovymy elektroperedachamy motorvahonnykh poizdiv. Berdiansk: FO-P Tkachuk O. V., 154.
- Kulagin, D. O. (2014). Matematychna model tiahovoho asynkhronnoho dvyhuna z urakhuvanniam nasychennia mahnitnykh kil. Naukovyi visnyk NGU, 6, 103–110.
- Kulagin, D. O. (2004). Matematychna model tiahovoho asynkhronnoho dvyhuna z urakhuvanniam nasychennia. Tekhnichna elektrodynamika, 6, 49–55.
- Safonov, A. I. (2012). Obosnovanie tyagovoi kharakteristiki, problema vybora elektrodvigatelya i vspomogatel'nykh istochnikov energii trolleibusam, Vestnik Belorussko-Rossiiskogo universiteta, 3, 72–81.
- Kennedy, J., Eberhart, R. (1995). Particle swarm optimization, Proceedings of IEEE International conference on Neural Networks, 1942–1948. doi: 10.1109/icnn.1995.488968
- Kartamyshev, D. A., Vlasov, K. A., Chastikova, V. A. (2014), Obnaruzhenie ddos-atak na osnove neironnykh setei s primeneniem metoda roya chastits v kachestve algoritma obucheniya, Fundamental'nye issledovaniya, 8-4, 829–832.
- Moody, J., Darken, C. J. (1989). Fast learning in networks of locally tuned processing units, Neural Computation, 1 (2), 281–294. doi: 10.1162/neco.1989.1.2.281
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Ігор Сергійович Роменський, Дмитро Олександрович Кулагін
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.