Дослідження перехідних процесів систем автоматичного регулювання четвертого порядку методом квадратур
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2015.39419Ключові слова:
метод, перехідний процес, система, регулювання, квадратура, рівняння, точність, швидкодіяАнотація
Сучасні методи розрахунку перехідних процесів є наближеними, що призводить до значних похибок регулювання. Показано, що підвищити точність систем автоматичного регулювання, їх швидкодію та забезпечити оптимальний режим роботи можна шляхом використання для розрахунку перехідних процесів методу квадратур. Досліджується система четвертого порядку і показано вплив сталих часу на характер перехідних процесів. Описані методи визначення сталих часу ідентифікованої системи.
Посилання
- Perov, V. L., Egorov, A. F., Habarin, A. J. (1981). Upravlenie himiko-tehnologicheskimi sistemami. Moscow: MHTI im. D.I.Mendeleeva, 52.
- Obnovlens'kij, P. A., Korotkov, P. A., Gurevich, A. L., Il'in, B. V. (1965). Osnovy avtomatiki i avtomatizacii himicheskih proizvodstv. Moscow-Lviv: Himija, 608.
- Anisimov, I. V. (1967). Osnovy avtomaticheskogo upravlenija tehnologicheskimi processami neftehimicheskoj i neftepererabatyvajushhej promyshlennosti. Lviv: Himija, 123.
- Taganov, I. N. (1979). Modelirovanie processov masso- i jenergoperenosa. Lviv: Himija, 203.
- Stencel', J. І. (1993). Matematichne modeljuvannja tehnologіchnih ob’єktіv keruvannja. Kiev: ІSDO, 328.
- Stencel', J. І., Porkujan, O. V. (2010). Avtomatizacіja tehnologіchnih procesіv hіmіchnih virobnictv. Lugans'k: vid-vo Shіdnoukr. nac. un-tu іm. V. Dalja, 300.
- Makarov, I. M., Menskij, B. M. (1982). Linejnye avtomaticheskie sistemy. Moscow: Mashinostroenie, 504.
- Besekerskij, V. A., Popov, E. P. (1972). Teorija sistem avtomaticheskogo regulirovanija. Moscow: Nauka, 768.
- Stencel' J. І. (1995). Avtomatizacіja tehnologіchnih procesіv hіmіchnih virobnictv. Kiev: ІSDO, 360.
- Stencel', J. І., Kirichuk, І. E., Savel'єva O. V. (1997). Rozrahunok perehіdnih procesіv skladnih sistem reguljuvannja metodom kvadratur. Nauk.-tehn. zbіrnik «Avtomatizacіja tehnologіchnih procesіv ta promislova ekologіja», 1, 2–5.
- Voronov, A. A. (1980). Osnovy teorii avtomaticheskogo upravlenija. Moscow: Jenergija, 1, 312.
- Fel'baum, A. A., Butkovskij, A. G. (1971). Metody teorii avtomaticheskogo upravlenija. Moscow: Nauka, 743.
- Netushil, A. V. (1983). Teorija avtomaticheskogo upravlenija. Moscow: Vysshaja shk, 488.
- Solodovnikov, V. V., Topcheev, Ju. I., Krutikova, G. V. (1955). Chastotnyj metod postroenija perehodnyh processov. Moscow: GITTL, 196.
- Krutov, V. I., Danilov, F. M., Kuz'mik, P. K. et. al. (1984). Osnovy teorii avtomaticheskogo regulirovanija. Moscow: Mashinostroenie, 368.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Йосип Іванович Стенцель, Олена Іванівна Проказа, Костянтин Анатолійович Літвінов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.