ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧЕ УПРАВЛІННЯ І ПІДВИЩЕННЯ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ НАСОСНИХ УСТАНОВОК ТЕПЛОВИХ І АТОМНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.4079Ключові слова:
ТЕС, АЕС, насоси, енергозбереження, регулювання частоти обертання.Анотація
У статті розглянуто вплив технічних характеристик насосів на економічність електростанцій. Розроблено алгоритм оптимального регулювання частоти обертання насосів, що забезпечує максимальне значення загального ККД механізму, розглянуто принципи енергозберігаючого управління насосними установками.
Посилання
- Шелепов, И. Г. Теплоэнергетические установки электростанций: (Исследование и расчёт низкопотенциальных комплексов ТЭС и АЭС) [Текст] / В. К. Заруба, С. Б. Яцкевич. – К. : УМКВО, 1993. – 280 с.
- Рыжкин, В. Я. Тепловые электрические станции. [Текст] – учебник для вузов / В. Я. Рыжкин. – М. : Энергоатомиздат, 1987. – 328 с.
- Григорьева, В. А. Тепловые и атомные электрические станции [Текст] . справочник / В. А. Григорьева, В. М. Зорина. – М. : Энергоатомиэдат, 1989. – 608 с.
- Никитина, Н. К. Справочник по трубопроводам тепловых электростанций [Текст] / Н. К. Никитина. – М. : Энергоатомиздат, 1983. – 176 с.
- Малюшенко, В. В. Насосное оборудование тепловых электростанций [Текст] / В. В. Малюшенко, А.К. Михайлов – М. : Энергия, 1975. - 280 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Геннадий Иванович Канюк, Андрей Юрьевич Мезеря, Анна Ростиславовна Фокина, Екатерина Владимировна Лаптинова, Иван Павлович Лаптинов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.