Управління якістю та безпечністю при виробництві кисломолочного сиру оздоровчого призначення
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2015.41377Ключові слова:
система ХАССП, критичні точки контролю, управління безпечністю, потенційні області ризикуАнотація
Стаття присвячена актуальній проблемі впровадження систем управління безпечністю за принципами ХАССП у закладах ресторанного господарства України для здобуття ними конкурентних переваг на перенасиченому ринку послуг гостинності. Розроблена система основних принципів та положень управління якістю та безпечністю при виробництві інноваційного кисломолочного сиру оздоровчого призначення для харчування у ЗРГ.
Посилання
- Reduction of pathogens. Risk analysis and identification of critical control points (HACCP). Code of Federal regulations (CFR) Department of Rural households Islands (2004). US official. Per. 9th ed. Federal Register. Moscow: Ross. Delegation of US exports of milk.
- HACCP: Hazart Analysis and Critical Point. Training Curriculum; 4th edition (2001). Gainesville, Florida USA: Publication SGR120, 278.
- Myronyuk, G., Dorofeeva, A., Vasilenko, G. A. (2008). Handbook for SMEs dairy industry for the preparation and implementation of food safety management based on HACCP concept. Kiev: Project USA ID, 131.
- Bespahotnыy, G. V. (2002). Methodological Problems funktsyonyrovanyya prodovolstvennoy security system Provision country. Sbornyk dokladov mezhdunarodnoy conference "Prodovolstvennaya safety of Russia". Moscow, 145–158.
- Voytolovskyy, V. N. et. al. (2009). Stymulyrovanye Increase quality. L.: Lenizdat, 231.
- Nauchnaya Library dyssertatsyy and avtoreferatov disserCat. Available at: http://www.dissercat.com/content/povyshenie-konkurentosposobnosti-produktsii-predpriyatii-myasnoi-promyshlennosti-na-osnove-v#ixzz3XLzkweNb
- Generic HACCP Model for Meat and Poultry Products with Secondary Inhibitors, not shelf stable. Available at: http://www.fsis.usda.gov/index.htm (Last accessed: 25.11.2009).
- Vágány, J., Dunay, A., Szekely, C., Pető, I. Developmentand implementation of HACCP system in JÓZSEFMAJOR experimental and demonstrations farm, a dairy farm for fresh milk. Available at: http://www.miau.gau.hu/miau/64/jozsefmajor.doc (Last accessed: 12.09.2011).
- On the safety and quality of food: Law of Ukraine №771/97-BP (2973-17) as last amended on 30.05.2011.
- The system of food safety. Requirements for any organization of the food chain (ISO 22000: 2005, IDT): DSTUISO 22000-2007 (2007). Effective as of 2007-04-02. K: State Committee of Ukraine, 39.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Людмила Миколаївна Мостова, Тетяна Валеріївна Клусович
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.