Ентропійно-енергетична модель розвитку втомних дефектів
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.4156Ключові слова:
гіперболічний розподіл, розподіл кількості мікротріщин, швидкість росту мікротріщин, формула втомної кривої.Анотація
На основі принципу максимуму ентропії отримана залежність для розподілу кількості мікротріщин по класах. Її негаусовий характер відповідає емпіричним даним. Виходячи з розуміння енергетичного балансу, який формується в процесі еволюції втомних мікротріщин, отримані співвідношення для їх швидкості росту і розміру. Виведена формула для втомної кривої.Посилання
- Ботвина Л.P. Автомодельность накопления повреждаемости [Текст] / Г.И. Баренблатт // Пробл. Прочности. – 1985. – №12. – С. 17–24.
- Хорошун Л.П. Основы микромеханики повреждаемости материала. 1. Кратковременная повреждаемость // Прикл. механика. – 1998. – 34, № 10. – С. 120 – 127.
- Делас Н.И. Предельно гиперболический закон распределения в самоорганизованных системах [Текст] / Н.И. Делас, В.А. Касьянов // Восточно-евроропейский журнал передовых технологий. – 2012. – №4/4 – С. 13–18.
- Делас Н.И. Предельно гиперболический закон распределения [Текст] / Н.И. Делас, В.А. Касьянов // Сборник научных трудов Международной научной конференции «ISDMCI’2012», Евпатория – 2012. – С.67-68.
- Делас Н.И. Негауссово распределение как свойство сложных систем, организованных по типу ценозов [Текст] / Н.И. Делас, В.А. Касьянов // Восточно-евроропейский журнал передовых технологий. – 2012. – №3/4 – С. 27–32.
- Шанявский А.А. Безопасное усталостное разрушение элементов авиаконструкций. Синергетика в инженерных приложениях [Текст]. – Уфа, 2003. – 803 с.
- Банников М.В. Экспериментальное исследование особенностей процесса генерации тепла в вершине усталостной трещины [Текст] / А.И. Терехина, О.А. Плехов // Вестник ПГТУ. Механика. – Пермь: Изд-во Перм. Гос. Техн. Ун-та, 2011. – №2. – С. 14 – 27.
- Плехов О.А. Теоретическое и экспериментальное исследование диссипации энергии в процессе локализации деформации в железе [Текст] / О.Б. Неймарк // ПМТФ. – 2009. – Т.50, вып.1. – С. 153 – 164.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Николай Иванович Делас, Владимир Александрович Касьянов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.