ТЕПЛОГІДРАВЛІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ТА ЯКІСТЬ ІНТЕНСИФІКАТОРІВ ТЕПЛООБМІНУ ЗАКРУЧУЮЧОГО ТИПУ
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.4183Ключові слова:
фактор аналогії Рейнольдса, інтенсифікатори закручуючого типу.Анотація
Виконано узагальнення опублікованих експериментальних даних по теплогідравлічній ефективності потоку в трубах з виступаючими в потік елементами, а також зі закруткою потоку. Введено поняття коефіцієнта якості інтенсифікаторів теплообміну.Посилання
- Исаченко В.П., Осипова В.А., Сукомел А.С. Теплопередача. Учебник для вузов, Изд. 3-е перераб. и доп. – М.: Энергия, 1975. − 488 с.
- Калинин Э. К., Дрейцер Г. А., Ярхо С. А. Интенсификация теплообмена в каналах. – М.: Машиностроение, 1972. – 220 с.
- Халатов А.А. Теплообмен и гидродинамика около поверхностных углублений (лунок). – К.: Изд. Ин-та технической теплофизики НАН Украины, 2005. – 140 с.
- Халатов А.А., Онищенко В.Н., Доник Т.В и др. Фактор аналогии Рейнольдса для интенсификаторов теплообмена различного типа // Известия Российской академии наук. Сер. Энергетика. – 2011, №4 – С. 109-116.
- Доник Т.В., Халатов А.А. Теплообмен и гидравлическое сопротивление в трубе с крестообразной вставкой и частичной закруткой потока // Промышленная теплотехника. – 2012, №2 – С. 28-32.
- Khalatov A., Syred N., Bowen P., et al. Innovative Cyclone Cooling Scheme for Gas Turbine Blade: Thermal-Hydraulic Performance Evaluation // ASME Paper №GT2000-237. − 2000.
- Кикнадзе Г.И., Гачечиладзе И.А., Алексеев В.В. Самообразование смерчеобразных струй в потоках вязких сплошных сред и интенсификация тепломассообмена, сопровождающая это явление. – М.: Изд-во МЭИ, 2005. – 83 с.
- Халатов А.А Теплообмен и гидродинамика в полях центробежных массовых сил / Халатов А.А., Романов В.В., Борисов И.И. и др. − К.: Изд. Ин-та технической теплофизики НАН Украины, 2010. − Том 9. − 317 с. − (Теплообмен и гидродинамика при циклонном охлаждении лопаток газовых турбин).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Татьяна Васильевна Донник, Артем Артемович Халатов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.