СИСТЕМА КОНТРОЛЮ ПЛАГІАТУ В СТУДЕНТСЬКИХ РОБОТАХ
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.4214Ключові слова:
студентський плагіат, графова модель тексту.Анотація
У статті наведено коротку характеристику програмних засобів для виявлення плагіату в текстах. Пропонується графовий підхід для моделювання та аналізу тексту на наявність плагіату. Наведено попередні результати розробки системи на основі вказаного підходу.Посилання
- Голунов, С.В. Студенческий плагиат как вызов системе высшего образования в России и за рубежом [Текст] / С. В. Голунов // Вопросы образования. – 2010. – № 3. – С. 243-257.
- Савочкина, Т. С.Студенческий плагиат в высшем профессиональном образовании / Т. С. Савочкина, И. В. Нератова // Вестник Тверского государственного университета. Серия: Педагогика и психология. – 2009. – № 6. – с. 90–104.
- Kakkonen, T., Myller, N. A Sampling-based Tool for Plagiarism Detection in Student Texts // Proceedings of the 8th European Conference on e-Learning. – Bari, Italy. – 2009.
- Болкунов, И. А. Пути преодоления студенческого плагиата [Електрон.ресурс].– Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua.
- Иванова, А. А. Проблема студенческого плагиата [Текст] / А. А. Иванова // Преступление против интеллектуальной собственности: Материалы Международной научно-практической конференциии (Нижний Новгород, 19-20 мая 2011 года), г. Нижний Новгород: НИУ ВШЭ - Нижний Новгород, 2011.
- Мокін, В. Б. Автоматизована система перевірки текстів на плагіат [Текст] / В. Б. Мокін, С. В. Бевз, О. В. Говенко, І. А. Білоус // Вісник Віннциького політехнічного інституту. – 2010. – № 5. – с. 12 – 17.
- Кристофидес, Н. Теория графов [Текст] / Н. Кристофидес. – М.:Мир. – 1978. – 432с.
- Шинкаренко, В. И. Экспериментальные исследования алгоритмов в программно-аппаратных средах : монография / В. И. Шинкаренко. – Д.: Изд-во Днепропетр. нац. ун-та ж.-д. трансп. им. акад. В. Лазаряна, 2009. – 279 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Віктор Іванович Шинкаренко, Олена Сергіївна Куроп’ятник
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.