Синтез системи автоматичного керування промисловим пароводяним тепловим пунктом
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2015.42141Ключові слова:
тепловий пункт, система керування, схема взаємозв’язків, опалення, гаряче водопостачанняАнотація
Описано промисловий пароводяний тепловий пункт. Проведено його дослідження як об’єкта керування та створено модель динаміки об’єкта із взаємозв’язками технологічних змінних. Описано практичні алгоритми, які використовуються в розробленій системі керування. Показано перехідні процеси в системі при регулювання параметрів.
Посилання
- Todorcev, Y. K., Beglov, K. V., Maximenko, I. N. (2005). Modeli elementov ustanovki teplosnabjeniya kak obecta avtomatizacii. Avtomatika, Avtomatizaciya. Elektrotehnicheskie komplexi i sistemi, 2 (16), 27–31.
- Zedginidze, I. G. (1976). Planirovanie eksperimenta dlya issledovaniya mnogokomponentnih system. Moscow: Nauka, 390.
- Pirkov, V. V. (2007). Sovremennie teplovie punkty. Avtomatyka i regulirovanie. Kiev: II DP “Taki spravy”, 252.
- Loshakov, A. N. (2013). Vzaimovliyanie zamknutih konturov svyazannih sistem regulirovaniya. S.O.K., 11.
- Goodwin, G. C., Graebe, S. F., Salgado, M. E. (2004). Control System Design. Prentice Hall, 911.
- O’Dwyer, A. (2006). Handbook of PI and PID Controller Tuning Rules. Imperial College Press, Londod, 2nd Edition, 545. doi: 10.1142/9781860949104
- Pugachev, V. I. (2010). Metod rascheta i optimizacii parametrov systemi upravleniya s servomotorom postoyannoi skorosti. Jurnal nauchnih publikaciy aspirantov i doctorantov, 5. Available at: http://jurnal.org/articles/2010/inf8.html
- Albom principialnih shem blochnih teplovih punktov Danfos (2006). Taki spravi, 57.
- Skanavi, A. N. (1988). Otoplenie. Ucheb. dlya tehnikumov. Stroyizdat, 2nd edition, 416.
- Denisenko, V. V. (2009). Computermoe upravlenie tehnologicheskim processom, eksperimentom, oborudovaniem. Goryachaya liniya-Telecom, 608.
- Rotach, V. Y. (2008). Teoriya avtomaticheskogo upravleniya. Izdatelskiy dom MEI, 396.
- PID Controller Tuning in Simulink. Available at: http://www.mathworks.com/help/slcontrol/gs/automated-tuning-of-simulink-pid-controller-block.html (Last accessed: 24.04.2015)
- Åström, K. J., Hägglund, T. (2006). Advanced PID Control, Research Triangle Park, NC: Instrumentation, Systems, and Automation Society, 461.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Александр Васильевич Степанец, Андрій Павлович Ущаповський
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.