СИНТЕЗ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ З ДРОБОВИМИ ІНТЕГРАЛЬНО-ДИФЕРЕНЦІАЛЬНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.4228Ключові слова:
астатична система, дробовий інтеграл, дробова похідна.Анотація
Досліджено замкнуті системи з дробовим порядком астатизму від 0,3 до 2. Знайдено параметри дробових пропорційно-інтегральних та інтегрально-диференційних регуляторів для забезпечення оптимальних динамічних та статичних характеристик.Посилання
- Бураго, Н.Г. Вычислительная механика / Н.Г. Бураго. – М, 2005. – 247 с.
- Учайкин, В.В. Дробно-дифференциальная модель динамической памяти / В.В. Учайкин // Математика и механика. – 2001. – 14 с.
- Uchaikin, V.V. Anomalous Diffusion and Fractional Stable Distributions / V.V. Uchaikin // Journal of Experimental and Theoretical Physics. – 2003, No. 4. – р.810-825.
- Гильмутдинов, А.Х. Дробные операторы: критерии синтеза и реализация / А.Ч. Гильмутдинов, П.А. Ушаков, М.М. Гильметдинов // Нелинейный мир. – 2008, №8. – С.452–463.
- Бушер, В.В. Энергетические показатели и параметры суперконденсаторов в динамических режимах / Бушер В.В., Мартынюк В.В., Найденко Е.В. // Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах. – Хмельницький, 2012 – №1. – С.44-50.
- Shantanu, D. Functional Fractional Calculus for System Identification and Controls. / Shantanu Das // Springer-Verlag Berlin Heidelberg. – 2008. – 240 p.
- Busher, V. Modeling of supercapacitors with fractionally integrated section in SIMULINK. / V.V. Busher // Ел.-техн. та комп. системи. – К.: Техніка. №04(80). – 2011. – С.89–92.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Виктор Владимирович Бушер
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.