Використання інформаціоних характеристик в моделях сприйняття водієем дорожньої обстановки
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2015.42480Ключові слова:
теорія інформації, дорожня обстановка, передатна функція, сприйняття, водій, імпульсна функціяАнотація
Пропонується подальший розвиток теорії інформації в моделі сприйняття водієм дорожньої обстановки. В цій моделі процес направленого формування середовища руху шляхом регулювання швидкості руху розглядається як динамічний процес змінення відносної організації поля сприйняття водія. З цією метою використовується передатна функція водія, вирішення якої створюється на основі перетворювання Лапласа.
Посилання
- Gray, R. M. (2011). Entropy and Information Theory. Springer, 409. doi: 10.1007/978-1-4419-7970-4
- Marek, J., Sten, T. (1977).Traffic environment and the driver. Driver behavior and training in international perspective. Springfield: Thomas, 248.
- Csiszar, I., Katona G., Tardos, G. (Eds.) (2007). Entropy, Search, Complexity. Springer, 264.
- Cover, Т. М., Thomas, J. A. (2006). Elements of Information Theory. Wiley-interscience, 748.
- Gavrilov, E. V., Gridchin, A. M., Rauhen, V. N. (1998). Systematic design of roads: the manual. Belgorod: Publishing house of the DIA, Part 1, 138.
- Kovalenko, L. A. (2003). Throughput Estimation two-lane highways with regard to the behaviour of drivers. Kiev: NTU, 20.
- Krespо, Н. (1991). The Planning of measures to improve the level of convenience of traffic on two-lane highways. Kharkov: HADI, 278.
- Sarksyan, M. V. (2003). Doskonalenia methods psychologiczna I primatologia regulowany of Shvidkoy movement on avtomobilnyj roads. Kharkov: HADI, 20.
- Golovanenko, N. C. (1986). Assessment of the ergonomic quality of roads and traffic conditions. Kharkov: HADI, 25.
- Förster, G. Self-regulating system (1964). Moscow: Mir, 5–23.
- Shannon, K. (1963). Work on information theory in Cybernetics. Moscow: Publishing house of foreign literature, 830.
- Ashbу, W. R. (1957). An Introduction to Cybernetics London: Chapman & Hall, 295.
- Eliasmith, C., Anderson, C. H. (2002). Neural Engineering: Computation, Representation, and Dynamics in Neurobiological Systems. The MIT Press, 326.
- Polyak, B. T. (2009). Research on automatic control theory. Probl. Upr., 3.1, 13–18.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Надежда Ивановна Кульбашная, Ирина Эдуардовна Линник
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.