Дослідження джерел ефективності транспортно -логістичних кластерів і шляхів їх реалізації
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2015.43045Ключові слова:
кластер, транспорт, логістика, порт, ефективність, управління, технологія, організація, структура, синергіяАнотація
У статті визначено та проаналізовано основні поняття, класифікація, принципи формування та ефективність транспортно - логістичних кластерів. Запропоновано методику оцінки ефективності спільного використання ресурсів, а також конкретні результати по обробці суден на взаємозамінних причалах стивідорних компаній морських портів. Розроблено організаційна структура портового кластера, технологія управління обробки суден на базі спільного використання ресурсів, а також принципи розподілу додаткового доходу від скорочення часу стоянки суден.
Посилання
- Porter, M. (2006). Conkurentsiya. Moscow: Izdatel’skiyi dom “Vil’yams”, 608.
- Sheffi, Y. (2012). Logistics Clusters: delivering valul and drining growth. Cambridge, Massachusetts: MIT Press.
- Krikavskiyi, E. V. (2005). Logistychni klastery. L’viv: NU”L’vivs’ka politehnika”.
- Menshinina, I. G., Kapustina, L. M. (2008). Klasteroobrazovanie v regionalnoyi ekonomike. Feder. Agenstvo po obrazovaniu, Ural. gos. ekon. Un-t – Ekaterenburg: Izd-vo Ural. Gos. ekon. Un-ta, 154.
- Evtodieva, T. V. (2011). Logisticheskie klasrey: sutshnost’ i vidy. Ekonomicheskie nauki, 4 (77), 78–81.
- Vladimirov, U. L., Tret’yak, V. P. (2008). O klassifikatsii klasterov predpriyatiyi/Al’monah “Nauka, Innovatsii, Obrazovanie”, 7, 72–86.
- Notteboom, T. (2008). The Relationship between Seaports and the Inter-Modal Hinterland in Light of Global Supply Chains. OECD/ITF Joint Transport Research Centre Discussion Papers, 44. doi: 10.1787/235371341338
- Zakharchenko, V. I., Osipov, V. N. (2010). Klasternaya forma territorial’no - proizvodstvennoi organizatsii. Odessa: “Favorit”–“Pechatniyi dom”, 122.
- Khasanov, R. Hk. Sinergeticheskiyi effect klastera. Available at: http://www.pmjobs.net/art/3.doc
- Kulaevskyyi, A. A. (1989). Effektivnost’ regional’nogo transportnogo kompleksa (metodologicheskie voprosy). Novosibirsk: Nauka. Sib. otd-nie, 128.
- Rebitzer, D. W. (2007). The European Logistics Market, Europe Estate Yearbook.
- The Future of London’s Maritime Services Cluster: A Call for Action (2004). Report prepared by Fisher Association, 113. Available at: http://fisherassoc.co.uk/project.asp?c=66
- Development in the Norwegian maritime cluster: report/1st European maritime Cluster Organization Roundtable (2004). Wassenaar, Netherlands, 28. Available at: http://nortrade.com/index?cmd=show_article&id=168
- Kapitsa, S. P., Kudyumov, S. P., Malinetskiyi, G. G. (2001). Sinergetika i prognozy budutshego. Moscow: Editorial URSS, 283.
- Postan, M. Ya. (2006). Ekonomiko-matematicheskie modeli smeshannykh perevozok. Odessa: astroprint, 376.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Михаил Яковлевич Постан, Геннадий Петрович Столяров
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.