Розробка методики оцінки ризику збитків від надзвичайних ситуацій в регіонах України
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2015.43070Ключові слова:
регіональна безпека, природно-техногенні загрози, ризик, надзвичайні ситуації, джерела загроз, економічні збиткиАнотація
Здійснено оцінку актуальних природних і техногенних загроз регіональній безпеці Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської та Чернівецької областей. Запропоновано методологію оцінки ризику збитків від природних і техногенних надзвичайних ситуацій на регіональному рівні. Проведено оцінку та проаналізовано динаміку змінювання ризику надзвичайних ситуацій різного походження в областях Західного регіону України.
Посилання
- The National Report on the State of Technogenic and Natural Safety in Ukraine (2007). Kyiv, Chornobylinterinform, 236.
- Bychenok, М. М., Ivanyuta, S. P., Yakovlev, Y. O. (2008). Life activity risks in natural and man-made environment. Institute of national security problems. Kyiv, INSB, 160.
- Global Assessment Report on Disaster Risk Reduction. Revealing Risk, Redefining Development (2011). United Nations. Available at: http://www.preventionweb.net/english/hyogo/gar/2015/en/home/
- World Bank (2010). Natural hazards, unnatural disasters: The economics of effective prevention. Washington: World Bank and United Nations, 587.
- Bychenok, М. М., Ivanyuta, S. P., Yakovlev, Y. O. (2007). Ecology and Resources: Collection of papers of Institute of national security problems. Kyiv, INSB, 17, 33–42.
- Leschinskiy, O. L., Shkolniy, O. V. (2005). Economic risk and methods of its estimation. Kyiv: Delta, 112.
- Bernstein, P. L. (1996). Against the Gods: the Remarkable Story of Risk. John Wiley & Sons, 383.
- Morgan, M. G., Henrion, M. (1990). Uncertainty: A Guide to Dealing with Uncertainty in Quantitative Risk and Policy Analysis: Cambridge University Press, Cambridge, 344.
- Kachinskiy, A. B. (2004). Safety, threats and risk: scientific conceptions and mathematic methods. Кyiv, INSP: NASBU, 472.
- Beck, U. (1998). World Risk Society. Cambridge: Polity Press, 425.
- Gorbulin, V. P., Kachinskiy, A. B. (2007). System-conceptual principles of national security strategy of Ukraine. Кyiv: Euroatlanticinform, 592.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Сергій Петрович Іванюта
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.