Метод стабільності потоку маси в розрахунках процесу екстрагування
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2015.43779Ключові слова:
екстрагування, математична модель, тіла реальних розмірів, цільовий компонент, концентрація, розмір частокАнотація
Створено математичну модель процесу вилучення цільового компоненту із матеріалу для тіл III класу. Для врахування впливу реальної форми поверхні тіла запропонована гіпотеза стабільності потоку мас. Проведено розрахунки відносної концентрації цільового компоненту при різній тривалості екстрагування. Визначено вплив температури і розміру частинок на ступінь вилучення цільового компоненту.
Посилання
- Pluha, S. U. (2012). Razrabotka i naychnoe obosnovanie sposoba ekstragirovaniya iz yachmenya, gelydey i cikoriya gudkim dioksidom ugleroda Voron. gos.univers, 19.
- Maksudov, R. N., Egorov, A. G., Mazo, A. B., Alyaev, V. A., Abdulin, I. Sh. (2008). Matematicheskaya model ekstragirovaniya semyan maslichnyh kyltur sverchkriticheskim dioksidom ugleroda. Svephc. fluidu: Teoriya i practica, 2, 20–32.
- Mishenko, E. V., Mishenko, V. Ya. (2011). Modelirovanie processa ekstrakcii pectinovuh veshestv iz sveklichnogo goma s primeneniem vibracionnogo vozdeystviya.Vestnik ОrelGAU, 3, 80–82.
- Beloborodov, V. V. (1999). Ekstragirovanie iz tverduch materialov electromagnitnoum polem sverchvusokich chastot. Ing.-fiz. Gurnal, 1, 141–146.
- Beloborodov, V. V. (1966). Osnovnue processu proizvodstva rastitelnuch masel. Moscow: Pish. prom, 474.
- Lykov, A. V. (1978). Teplomassoobmen. Moscow: Energiya, 480.
- Leont’ev, A. I. (Ed.) (1979). Teoriya teplomassoobmena. Мoscow: Vyschayashkola, 495.
- Chemat, F., Gravotto, G. (2013). Microwave-assisted extraction for bioactive compounds. Theory and practice. New York: Springer, 248.
- Veynik, A. I. (1959). Pribligennuy raschet processov teploprovodnosti. Мoscow: Gos.ener.izd, 183.
- Lisyanskiy, S. M., Grebenuk, S. M. (1987). Ekstragirovanie v pishevoy promushlenosti. Moscow: Agropromizdat, 182.
- Potapov, A. N. (2012). Issledovanie diffuzionnyh svojstv ryabiny obyknovennoj (Sorbus AucupariaL.). Tehnika i terhnologiya pishevyh proizvodstv, 4, 1–5.
- Pushanko, N. N., Kuchar, V. N. (2013). Gidrodinamicheskie usloviya ekstragirovaniya i effektivnost rabotu diffuzionnuch ustanovok, 11, 2–6.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Екатерина Викторовна Георгиеш
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.