Деякі результати дослідження роботи суднового дизеля при використанні газоконденсатних палив
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2015.44385Ключові слова:
суднові дизелі, дизельне паливо, моторне паливо, топковий мазут, газовий конденсатАнотація
У статті розглядається порівняльний аналіз основних фізико-хімічних властивостей різних палив, у тому числі сумішей важкого дизельного палива і газового конденсату. В результаті досліджень встановлено, що суміші газового конденсату (ГК) з температурою початку кипіння (нагрівання) не менше 1200С і топкового мазуту (М) з температурою спалаху не менше 1300С при концентрації 15 % ГК + 85 % М відповідає вимозі морського Регістру і їх можна використовувати на суднових дизелях.
Посилання
- Gapirov, A. D. (1988). Vlijanie frakcionnogo sostava gazokondensatnyh dizel'nyh topliv na jendotermicheskie pokazateli processa samovosplamenenija dizelja. Tashkent.
- Lavrik, A. N. (1989). Jekonomija topliv za schet primenenija gazovyh kondensatov Vostochnoj Sibiri pri jekspluatacii dvigatelej traktorov i avtomobilej. Leningrad-Pushkin.
- Stavrov, A. P., Lavrik, A. N. et. al. (1979). Ispol'zovanie gazovyh kondensatov Zapadnoj Sibiri v kachestve topliva dlja dizelej. Himija i tehnologija topliv i masel, 5, 34–36.
- Sviridov, Ju. B., P'jadichev, Je. V. (1974). Ob ispol'zovanii gazovyh kondensatov dlja raboty dizelej. Trudy CNITA, 60, 28–37.
- Sviridov, Ju. B., P'jadichev, Je. V., Gil', L. I. (1974). Isledovanie raboty avtomo¬bil'nyh dizelej na smesjah vyktul'skogo kondensata s dizel'nym toplivom. Trudy CNITA, 61, 32–37.
- Mutalibov, A. A. (1974). Osobennosti raboty avtomobil'nogo transporta respublik Srednej Azii na mestnyh vidah topliva. Izd-vo «Uzbekistan», Tashkent, 176.
- Kukushkin, A. A., Azev, V. S., Gerasimova, G. N., Aprelenko, V. M., Kirsanov, A. I. (1985). Gazovye kondensaty kak toplivo dlja dizel'nyh dvigatelej. Himija i tehnologija topliv i masel, 11, 20–22.
- Ahmedov, N. G. (2003). Issledovanie jeffektivnosti ispol'zovanija gazovyh kon¬densatov mestorozhdenii Azerbajdzhanskogo sektora Kaspijskogo morja v kachestve topliva dlja dizel'nyh dvigatelej. Baku, AzTU.
- Alieva, R. B., Miralamov, G. F. (2000). Gazovye kondensaty. Baku, Zaman, 328.
- Somov, V. A., Ishhuk, Ju. G. (1984). Sudovye mnogotoplivnye dvigateli. Lviv: Sudostroenie, 240.
- Ismailov, A. Sh., Babaev, G. M., Tairov, Sh. M. (2005). Uvelichenie temperatury vspyshki topliva, izgotovlennogo na osnove gazovogo kondensata. Sbornik nauchnyh trudov Azerbajdzhanskoj Gosudarstvennoj Morskoj Akademii, 3, 38–40.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Гаджи Мирза оглы Бабаев
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.