Розробка трібофізичних основ мастильної здатності рідкокристалічних присадок до базових олив
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2015.44389Ключові слова:
трібосистема, базова олива, рідкокристалічна присадка, мастильна здатність, тертя, зношуванняАнотація
У статті наведена модель трібологічної системи при використанні рідких кристалів в якості присадок. Розроблена математична модель для визначення сили тертя і інтенсивності зношування трібосистем. Наведені результати випробувань трібосистем на машинах тертя при використанні рідкокристалічних присадок в базових оливах.
Посилання
- Ahmatov, A. C. (1963). Molecular Physics boundary friction. Moscow, USSR: Fizmatgiz, 472.
- Berezina, E. V., Godlevskiy, V. A., Ghukovskiy, S. A., Pavlov, A. S. (2006) Molecular modeling of the formation of a boundary lubricant layer. «Slavyantribo – 7а». Proc. intern. scient.-pract. school-conference St. Petersburg, Pushkin, 2, 112–116.
- Ermakov, S. F. (2011). Tribology liquid crystal nanomaterials and systems. Minsk, Belarus. Navuka, 380.
- Kaznacheev, A. V., Sonin, A. S. (1988) The flexoelectric effect in biaxial nematic liquid crystals. Moscow, Cristallographiya, 33 (1), 252–253.
- Evans, G. T. (1998). Viscosity coefficients of nematic hard particle fluids. The Journal of Chemical Physics, 108 (3), 1089–1093. doi: 10.1063/1.475470
- Voronin, S. V. (2015) The influence of additives on the phase state of liquid crystal layer thickness limiting film. Scientific Papers UkrDAZT, 151 (2), 56–62.
- Lysikov, E. N., Voronin, S. V. (2013). Influence of nanostructures additive friction and wear in technical systems. Fundamental and applied problems of science, 1 - Proceedings of the VIII International simpoziuma. Moscow, Russian Academy of Sciences, 143–151.
- Voronin, S. V., Stefanov, V. O. (2014). The research of tribological characteristics of smectic layer of boundary film. Problems of Tribology: International scientific journal, 2 (72), 58–64.
- Fuchs, G. І. (1983) Adsorption and lubrication oils. Friction and wear. - Academy of Sciences of the USSR, 4 (3), 398–412.
- Kragelsky, I. V. (1968). Friction and wear Moscow, USSR. Engineering, 480.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Сергій Володимирович Воронін
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.