Розробка покриття для подовження термінів зберігання м’яса на основі альгінату натрію
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2015.44495Ключові слова:
упаковка, захист м’яса, плівкоутворюючі захисні покриття, гідроколоїди, альгінат натрію, гелеутворенняАнотація
Досліджені фізико-механічні властивості захисних покриттів на основі гідроколоїдів, розроблений оптимальний склад плівкоутворюючого покриття на основі альгінату натрію з додаванням карбоксиметилцелюлози та гліцерину, проведені експериментальні дослідження щодо впливу нанесення захисного покриття на якісні характеристики м’яса. Проаналізовані і теоретично пояснені характер та механізми взаємодії компонентів плівкоутворюючого покриття та зміни якісних характеристик м’яса.
Посилання
- Snezhko, A. G., Fedotova, A. V., Evstaf'eva, E. A. (2008). Sovremennaja upakovka mjasa i mjasnyh produktov. Mjasnaja industrija, 5, 40–43.
- Kozeeva, O. V. (2008). Proektirovanie mjasokombinatov po mezhdunarodnym standartam GMP. Mjasnaja industrija, 2, 53–54.
- Snezhko, A. G., Fedotova, A. V., Evstaf'eva, E. A. (2008). Novye upakovochnye nanomaterialy i perspektivy ih ispol'zovanja. Mjasnaja industrija, 8, 20–21.
- Fillips, G. O., Vil'jams, P. A.; Kochetkova, A. A. (Ed.) (2006). Spravochnyk po gidrokolloidam. SPb.: GIORD, 536.
- Hamnaeva, N. I. (2006). Osobennosti sanitarno-mikrobiologicheskogo kontrolja syr'ja i produktov pitanija zhivotnogo proishozhdenija. Ulan-Udje: Izd-vo VSGTU, 136.
- Pérez-Gago, M. B., Krochta, J. M. (2002). Protein-Based Films and Coatings Gennadios. CRC Press, Boca Raton, FL, 159–180. doi: 10.1201/9781420031980
- Krochta, J. M. (2002). Protein-based Films and Coatings Gennadios. CRC Press, 1–41.
- Lide, D. R. (2007). Handbook of Chemistry and Physics. CRC Taylor and Francis, 10–19.
- Ritala, M., Leskelä, M. (2002).Handbook of Thin Film Materials. Vol 1. Academic Press, San Diego, CA, 103.
- Enrione, J. I. (2005). Mechanical Stability of Intermediate Moisture Starch-Glycerol Systems. Division of Food Sciences. Nottingham, The University of Nottingham, 153.
- Sperling, L. H. (2006). Introduction to Physical Polymer Science. New York, NY, USA: John Wiley & Sons, Inc, 11–15.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Людмила Григорівна Віннікова, Андрій В’ячеславович Кишеня
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.