Порівняльна оцінка якості яловичині NOR, PSE та DFD
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2015.44496Ключові слова:
технологія м’яса, вміст пігментів, м'ясо одержане від тварин різного вікуАнотація
У статті наведено порівняльну оцінку якості м`яса з ознаками NOR, PSE та DFD. Обгрунтовано застосування показників NOR, PSE та DFD яловичини у промисловості. Проаналізовано основні причини появи ознак із специфічним розвитком автолізу та виявлено, що такими причинами є як вікові особливості, так і самі тварини, які неправильно підготовлені до забою так і порушення їх годівлі і утримання.
Посилання
- Cibul'skaja, S. A. (2003). Pishhevaja cennost' mjasa. Mjasnoe delo, 7, 24–25.
- Vinnikova, L. G. (2000). Teorija i praktyka pererobky mjasa. Izmai'l: SMYL, 172.
- Klymenko, M. M. (Ed.) (2006). Tehnologija m’jasa i m’jasnyh produktiv. Kiev: Vyshha osvita, 640.
- Kravciv, R. J., Paska, M. Z., Lychuk, M. G. (2008). Himichnyj sklad jalovychyny funkcional'nogo pryznachennja. Suchasni problemy pidvyshhennja jakosti, bezpeky vyrobnyctva ta pererobky produkcii' tvarynnyctva. Vinnycja, 34 (1), 236–240.
- Loseva, N. S., Dardik, M. I., Shumkova, I. A., Bushkova, L. A. (1991). Vlijanie svojstv DFD govjadiny na cvetoobrazovanie. Kachestvo syr'ja, vetsanjekspertiza i sanitarno-mikrobiologicheskie osnovy proizvodstva mjasoproduktov, 37–45.
- Meller, Z. (2008). Jakosc miesa w zalesnosci ad stopnia uniesniemia I otluscenia tncznikou. Zootechnika, 10, 3–48.
- Antipova, L. V., Glotova, I. A., Rogov, I. A. (2001). Metody issledovanija mjasa i mjasnyh produktov. Moscow: Kolos, 376.
- Misyk, A. T., Belova, S. M. (1986). Spravochnyk po kachestvu zhyvotnovodstva. Moscwo: Agropromyzdat, 238.
- Bogatko, N. M., Kasjanchuk, V. V. (2002). Vzajemozv'jazok velychyny rN z dejakymy biohimichnymy pokaznykamy jalovychyny pry i'i' dozrivanni ta zberiganni. Visnyk Bilocerkiv. derzh. agrar. un-tu: 36. nauk, prac', 21, 94–99.
- Belk, K. E., George, M. H., Tatum, J. D. (2002). Volatile production in irradiated palesoft exudative (PSE) and dark firm dry (DFD) beef under different packaging and storage conditions. J. Animal Science, 79 (3), 688–697.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Марія Зіновіївна Паска
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.