ГІБРИДНИЙ МЕТОД НАВЧАННЯ ШТУЧНОЇ НЕЙРОННОЇ МЕРЕЖІ НА ОСНОВІ МОДИФІКОВАНОГО АЛГОРИТМУ МУРАШКИ
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.4521Ключові слова:
нейронні мережі, алгоритм мурашиної колонії.Анотація
В статті запропоновано модифікований алгоритм мурашиної колонії для гібридного методу навчання штучної нейронної мережі. Даний алгоритм орієнтований на індивідуальне коректування вагів нейронної мережі.Посилання
- Саймон Хайкин, Нейронные сети полный курс второе издание – М. Вильямс, 2006, 1104 с.
- Anil K. Jain, Jianchang Mao, K.M. Mohiuddin Artificial Neural Networks: A Tutorial, Computer, Vol.29, No.3, March/1996, pp. 31-44. Translated from the original English version and reprinted with permission. (IEEE)
- Галушкин А. И. Синтез многослойных систем распознавания образов. – М.: «Энергия», 1974.
- Werbos P. J., Beyond regression: New tools for prediction and analysis in the behavioral sciences. Ph.D. thesis, Harvard University, Cambridge, MA, 1974.
- Rumelhart D.E., Hinton G.E., Williams R.J., Learning Internal Representations by Error Propagation. In: Parallel Distributed Processing, vol. 1, pp. 318 – 362. Cambridge, MA, MIT Press. 1986.
- Барцев С. И., Охонин В. А. Адаптивные сети обработки информации. Красноярск: Ин-т физики СО АН СССР, 1986. Препринт N 59Б. – 20 с.
- Neural Network Based on Ant Colony Clustering Algorithm Applied to Predict the Stability of the Roof in Coal Mining, ISDA '06 Proceedings of the Sixth International Conference on Intelligent Systems Design and Applications – Volume 01, 2006
- Evolving Neural Networks Using the Hybrid of Ant Colony Optimization and BP Algorithms, Advances in Neural Networks – ISNN 2006, Lecture Notes in Computer Science, 2006, Volume 3971/2006, 714-722, DOI: 10.1007/11759966_105
- Study on the Feed forward Neural Network Based on Ant Colony Optimization, Journal of Wuhan University of Technology [Transportation Science & Engineering], 2009-03.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Евгений Владимирович Котляров, Татьяна Ивановна Петрушина
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.