ДОСЛІДЖЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ЗВИВИСТОСТІ КОРОНАРНИХ АРТЕРІЙ
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.4523Ключові слова:
звивистість КА, механічні деформації КА.Анотація
Звивистість коронарних артерій (КА) – патологія, яку часто зустрічають кардіологи. Однак етіологія, клінічна значущість коронарної звивистості, а також біомеханічні чинники маловивчені. Однією з причин звивистості може бути механічна деформація. Визначено фактори впливу на звивистість КА. Розраховано пороговий рівень продольної відносної деформації КА. Створено програмне забезпечення, яке дає можливість розраховувати відносні деформації.Посилання
- Zegers E.S., Meursing B.T.J., Zegers E.B., Oude Ophuis A.J.M. Coronary tortuosity: a long and winding road // Neth. Heart. J. – 2007. – Vol. 15. – P. 191-195.
- Del Corso L, Moruzzo D, Conte B, Agelli M, Romanelli AM, Pastine F, et al. Tortuosity, kinking, and coiling of the carotid artery: expression of atherosclerosis or aging? // Angiology. – 1998. – Vol. 49. P. 361-371.
- Crea F., Lanza G.A. Angina pectoris and normal coronary arteries: cardiac syndrome X // Heart. – 2004. – Vol. 90. – P. 457-463.
- Кнышов Г.В., Настенко Е.А., Максименко В.Б. и др. Методика определения истинной длины извитых сосудов. Щорічник наукових праць Асоціації серцево-судинних xipypгiв України, 2011. – Вип. 19. – С. 208-212.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Євген Арнольдович Настенко, Анна Олегівна Матвійчук, Єлизавета Олегівна Лебедєва, Сергій Васильович Сало
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.