Математичне моделювання сепараційної частини конденсаційної колони блоку вторинної конденсації аміаку
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.4576Ключові слова:
аміак, блок вторинної конденсації, конденсаційна колона, циркуляційний газ, азотно-воднева суміш, сепарація.Анотація
У роботі розглянута математична модель процесу теплообміну сепараційної частини конденсаційної колони. Проаналізовано вплив матеріальних потоків на температурний режим циркуляційного газу після сепарації та отримане, за експериментальними даними, рівняння для розрахунку температури, необхідної для визначення поверхні теплообміну конденсаційної колони.Посилання
- Кузнецов Л.Д. Синтез аммиака / Л.Д. Кузнецов, Л.М. Дмитриенка, П.Д. Рабина, Ю.А. Соколинский. – М.: Химия, 1982. – 296 с.
- Ефимов В.Т. Повышение эффективности работы абсорбционных холодильных установок в агрегатах синтеза аммиака большой мощности / В.Т. Ефимов, С.А. Ерощенков, А.К. Бабиченко// Холодильная техника. – 1979. – № 2 – С. 23 – 26.
- Розенфельд Л.М. Примеры и расчеты холодильных машин и аппаратов / Розенфельд Л.М., Ткачев А.Г., Гуревич Е.С. – М.: Госторгиздат, 1960. – 238 с.
- Исоченко В.П. Теплопередача: учебник для ВУЗов / В.П. Исоченко, В.А. Осипова, А.С. Сукомел. – [3–е изд. перераб. и доп.]. – М.: Энергия, 1975. – 488 с.
- Янковский Н.А. Аммиак. Вопросы технологии / [Н.А. Янковский, И.М. Демиденко, В.А. Степанов, Б.И. Мельников и др.]; под общей редакцией Н.А. Янковского. – Донецк: ГИК Новая печать, ООО Лебедь, 2001. – 497 c.
- Бондарь А.Г. Математическое моделирование в химической технологии / А.Г. Бондарь. – К.: Вища школа, 1973. – 280 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Володимир Ілліч Тошинський, Анатолій Костянтинович Бабіченко, Тетяна Володимирівна Власова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.