Біохімічні механізми порушень в організмі теплокровних під впливом хімічних сполук
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.4583Ключові слова:
поверхнево-активні речовини, організм теплокровних, структурно-функціональні порушення.Анотація
У статті представлено аналіз багаторічних комплексних санітарно-токсикологічних досліджень, проведених в Харківському національному медичному університеті з метою гігієнічного нормування у воді водоймищ великої групи неіоногенних, катіоноактивні і аніоноактівние поверхнево-активних речовин (ПАР). На основі використання системного підходу, дана комплексна характеристика структурно-функціональних порушень в організмі теплокровних тварин при тривалому впливі детергентів.Посилання
- Абрамзон А.А. Поверхностно-активные вещества. Свойства и применение.- Л.: Химия, 1981-304с.
- Бочаров В.В. Коллоидно-химическая и санитарно-токсикологическая характеристика ПАВ. Взаимосвязь и особенности нормирования их в воде водоёмов // Поверхностно-активные вещества и сырье для их производства. – Москва. – 1989. – С. 52-64.
- Бочаров В.В. Физико-химические закономерности биоразлагаемости ПАВ в проблеме санитарной охраны водных объектов: Автореф. дис….д-ра мед. наук. – Москва, 1991. – 29 с.
- Волощенко О.И., Леонская Г.И., Раецкая Е.В. Изучение эмбриотоксического и тератогенного действия щелочной протеазы и энзимсодержащегося СМС / Гигиена и санитария.-1990.-С.39-40.
- Волощенко О.И., Медяник И.А. Гигиена и токсикология бытовых химических веществ.-К.: Здоров'я, 1983.-144с.
- Волощенко О.И., Медяник И.А., Чекаль В.Н. Гигиена применения синтетических моющих средств.-К.:Здоров'я. 1977-144с.
- Волощенко О.И., Мудрый И.В. Поверхностно-активные вещества в окружающей среде и здоровье человека: Обзор/ Гигиена и санитария.-1988.-№1.-С.58-61.
- Волощенко О.И., Мудрый И.В. Гигиеническое значение поверхностно-активных веществ.-К.: Здоров'я.1991.-174с.
- Волощенко О.И., Мудрый И.В., Сватков В.И. Зависимость статистических параметров комплексного и комбинированного действия ПАВ от величины остролетальной дозы /Гигиена и санитария 1987.-№7.-С.59-62.
- Щербан.ь Н.Г., Жуков В.И., Мацкивский В.И. и др. Токсикологическая оценка группы полиэфиров с применением хемилюминесцентного метода//Матер. Всесоюзн. симп.“Биохемилюминесценция в медицине и сельском хоз-ве”. – Ташкент: Фан. – 1986. – С. 51-54.
- Щербань Н.Г. Биохимические механизмы структурно-функциональных нарушений в организме экспериментальных животных под влиянем токсических химичеких веществ/Щербань Н.Г., Мясоедов В.В., Шевченко Е.А.// Ж. Экология и промышленность.-№4.-2010.-С.12-15.
- Щербань Н.Г. Биохимические аспекты экологической патологии, связанной с химическим загрязнением поверхностных источников водоснабжения/Н.Г.Щербань, Жуков В.И., Мясоедов В.В.; под общ. ред. Н.Г.Щербаня: Харьков,2011.-175с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Николай Гаврилович Щербань
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.