Морфолого-цитологічні зміни клітин дріжджів за низьких температур
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.4595Ключові слова:
дріжджі Saccharomyces cerevisiae, низькі температури, морфологія, цитологія.Анотація
Вивчено особливості цитологічних змін дріжджових клітин Saccharomyces cerevisiae, зумовлених дією низьких температур. Результати показали, що заморожування при -17ºС і -50ºС веде до часткової зміни форми клітин, ушкодження клітинних оболонок, виходу клітинного матеріалу назовні, змін каріосом і зовнішніх оболонок аскоспор дріжджів; деякі клітини залишаються неушкодженими і не зазнають суттєвих змін.Посилання
- Сакун, О.В. Механізми кріопошкодження дріжджових грибів Saccharomyces cerevisiae при заморожуванні у водному розчині диметилсульфоксиду з постійною швидкістю у контейнерах циліндричної форми // Проблемы криобиологии. - 2010. – Т.20, № 1. – С. 59-65.
- Кульп, К. Производство изделий из замороженого теста: пер. с англ. / К.Кульп, К. Лоренц, Ю. Брюммер; под общ. ред. И.В. Матвеевой. – СПб.: Профессия, 2005. – 288 с.
- Цуцаева, А.А. Криобиология и биотехнология / А.А. Цуцаева, В.Г. Попов, К.М. Cытник. - Киев: Наук. думка, 1987. – 216 с.
- Кашнер, Д. Жизнь микробов в экстремальных условиях / Д. Кашнер. - М.: Мир, 1981. – 521 с.
- Borst-Pauwels G.W.H. Ion transport in yeast // Biohcim. Et biophis. Acta. – 1981. – 650, № 2. – P. 88-127.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Любов Ярославівна Паляниця, Руслана Богданівна Косів, Наталія Іванівна Березовська, Наталія Олегівна Паньків
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.