Оцінка параметрів патологічного тремора в реальному часі в автоматизованих системах нейропсиходіагностики
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.4625Ключові слова:
тремографія, зважене перетворення Фур’є, фільтр Калмана, система нейропсиходіагностики.Анотація
Проведено аналіз існуючих уявлень про природу та механізми генерації тремора. Запропоновано двоетапний алгоритм виділення та оцінювання в реальному часі параметрів тремора ассоційованого з довільним рухом. Алгоритм було протестовано на тремограмах пацієнтів з різними нейропатологіями. Даний алгоритм може бути використаний в автоматизованих системах нейропсиходіагностики та в мікрохірургічній робототехніці для компенсації тремора рук хірурга.Посилання
- Залялова, З. Что мы знаем о треморе? [Текст] / З. Залялова // Врач. –2011. – С.7 – 11.
- Deuschl G., Raethjen J., Lindemann M., Krack P. Muscle Ner, 2001, no. 24, pp. 716–735.
- Аврунин, О.Г. Автоматизированный анализ количественных показателей треморографических данных для наблюдения динамики тремора [Текст] / О.Г. Аврунин, Т.В. Жемчужкина, Т.В. Носова // Восточно–Европейский журнал передовых технологий. – 2011. – №2/2 (50). – С.17 – 21.
- Драган, Б. Компьютерная тензотреморометрия в изучении физиологического и патологического тремора [Текст] / Б. Драган // Весник психиатрии и психофармакотерапии. – 2008. – № 2(14). – С. 18 – 22.
- Rocon E., Andrade A.O., Pons J.L., Kyberd P., Nasuto S.J., Med. Biol. Eng. Comput., 2006, no. 44,pp 569–582.
- Анализ низкоамплитудных элементов в компьютерных системах ЭКГдиагностики [Текст]: тез. докл. 2-й Международный радиоэлектронный Форум «Прикладная радиоэлектроника. Состояние и перспективы развития» МРФ2005. Сб. научных трудов. Том I. Пленарные заседания Форума, семинары и круглые столы,19–23 сентября 2005г. Харьков: Е.В. Мельникова (отв. ред.). – Харьков, 2005. – с.72.
- Vaz C., Kong X., Thakor N., IEEE Trans. Signal Process., 1994,no. 42,pp 1–10.
- Veluvolu K.C., Tan U.X., Latt W.T., Shee C.Y., Ang W.T. In Proceedings of International Conference of the IEEE Engineering in Medicine and Biology Society. - Kiel, Germany, August 27–31, - 2007.
- Возможности использования датчиков тремора при проведении треморографии [Текст]: тез. докл. 16го международного молодежного форума «Радиоэлектроника и молодеж в XXI веке», 19 апреля 2012г. Харьков: А.И. Савицкий (отв. ред.). – Харьков, 2012. –174 с.
- Измерительный модуль для регистрации тремора [Текст]: тез. докл. XXIV Всеросійську науковотехнічну конференцію «Биотехнические, медицинские и экологические системы и комплексы» (Биомедсистемы2011), 7 мая 2012 г. Рязань: А.И. Савицкий (отв. ред.). – Рязань,2012. – 254с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Артем Игоревич Савицкий, Елена Вячеславовна Линник
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.