Зниження технологічних ризиків гіперзвукової аеронавігації
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2015.47787Ключові слова:
гіперзвукові технології, інерціальні сенсори, проникаюче акустичне випромінювання, імпедансна фаза, похибкаАнотація
Розкритий механізм появи акустичної похибки інерціального сенсора з поплавковим рідинностатичним підвісом, спричиненої прецесією рухомої частини приладу відносно вихідної осі під дією Ейлерових сил інерції, а також зумовленої гіроскопічною реакцією на виникнення моментів сил інерції Коріоліса. Окреслена межа геометричного резонансу і здійснено чисельний аналіз додаткової похибки автономного позиціонування, який формує технологічний ризик.
Посилання
- Kulyk, M. S., Mel’nyck, V. M., Karachun, V. V., Ladogubets, N. V. (2015). Suborbital and Atmospheric Hypersound Technologies. Kiev, Ukraine: NАU, 328.
- Karachun, V. V., Ladogubets, N. V., Mel’nyck, V. M. (2014). Supersonic aircraft. Kiev, Ukraine: NАU, 240.
- Mel’nyck, V. M. Float gyroscope. Ukrainian Patent No. 85150. 11 Nov. 20013, 1.
- Winter, F. H., Van der Binder, F.R. (2003). 100 years of flight: a chronicle of aerospace history, 1903-2003. Reston, Virginia: American Institute of Aeronautics and Astronautics, 524.
- Barbour, N. M. (2010). Inertial Navigation Sensors. Cambridge, 10.
- Nwe, T. T. (2008). Application of an Inertial Navigation System to the Quad-rotor UAV using MEMS Sensors. Engineering and Technology, 42, 578–582.
- Woodman, O. J. (2007). An introduction to inertial navigation. Cambridge, 37.
- Le Manh Hung, V. (2009). Indoor Navigation System for Handheld Devices. Worcester, 198.
- Nasiri, S. A. (2004). Critical Review of MEMS Gyroscopes Technology and Commercialization Status. California, 8.
- Karachun, V. V, Shibetskij V. Y. (2012). Passive methods of error reduction of floating gyroscope under the N-wave. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies, 5/7 (59), 8–10. Available at: http://journals.uran.ua/eejet/article/view/4149/3912
- Zaborov, V. I. (1962). The theory of insulation walling. Moscow, USSR: Stroyizdat, 116.
- Heng, M., Erkorkmaz, K. (2010). Design of a NURBS interpolator with minimal feed fluctuation and continuous feed modulation capability. International Journal of Machine Tools and Manufacture, 50 (3), 281–293. doi: 10.1016/j.ijmachtools.2009.11.005
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Владимир Владимирович Карачун, Виктория Николаевна Мельник
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.