Розробка схеми програмно-апаратного комплексу для комп’ютеризації фізичних експериментів
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2015.47797Ключові слова:
комп'ютеризація, автоматизація, вимірювання, аналогово-цифровий перетворювач, датчик, віддалена взаємодія, експериментАнотація
В роботі наведено результати розробки центрального модуля обробки і передачі даних програмно-апаратного комплексу для комп’ютеризації навчального експерименту. Представлено методику розрахунків аналогово-цифрового вхідного тракту системи. Розроблена система може використовуватись в навчальному експерименті і для розширення можливостей більш дорогого наукового обладнання.
Посилання
- Fedorova, Yu. V. (2010). Kompleksnoe programmno-apparatnoe reshenie dlya obshcheobrazovatel'noj shkoly. Available at: http://www.int-edu.ru/page.php?id=886
- Aflalo, E., Gabay, E. (2013). Learning Approach and Learning: Exploring a New Technological Learning System. International Journal for the Scholarship of Teaching and Learning, 7.1, 14. Available at: http://digitalcommons.georgiasouthern.edu/ij-sotl/vol7/iss1/14
- Fourier Systems Inc. (2015). Available at: http://fourier-sys.com/
- PASCO: Home (2015). Available at: http://pasco.com/
- PHYWE – Cobra4 Wireless (2015). Available at: https://www.phywe.de/en/12605-89
- L-CARD (2015). Available at: http://www.lcard.ru
- ACON (2015). Available at: http://www.akon.com.ua
- HOLIT Data System (2015). Available at: http://holit.com.ua
- Galuza, A. A., Kolenov, I. V., Belyaeva, A. I. (2013). Hardware and software platform for the development of automation systems laboratory experiment. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies, 5/9 (65), 11–16. Available at: http://journals.uran.ua/eejet/article/view/18446/16193
- Lopatkin, R. Yu., Kuprienko, V. V., Ivaschenko, V. A., Ignatenko, S. N. (2011) Organizaciya distancionnogo fizicheskogo ehksperimenta s pomoshch'yu universal'nogo programmno-apparatnogo kompleksa. Upravlyayushchie sistemy i mashiny: informacionnye tekhnologii: mezhdunarodnyj nauchnyj zhurnal, 5, 73–75.
- Vnuchenko, A. A., Kramchenkov, A. B., Denisenko, V. L., Bugaj, A. N., Ignatenko, S. N., Pavlenko, Yu. A., Lopatkin, R. Yu., Storizhko, V. E. (2013). Avtomatizirovannyj goniometr dlya issledovaniya mestopolozheniya primesnyh atomov v monokristallah metodom kanalirovaniya ionov. VANT., 2 (84), 152–156.
- Gorlach, A. A., Minc, M. Ya., Chinkov, V. N. (1985). Cifrovaya obrabotka signalov v izmeritel'noj tekhnike. Kiev: Tekhnika, 151.
- Gol'denberg, L. M., Matyushkin, B. D., Polyak, M. N. (1990). Cifrovaya obrabotka signalov. Moscow: Radio i svyaz', 256.
- Gonorovskij, I. S. (1986). Radiotekhnicheskie cepi i signaly. Moscow: Radio i svyaz', 512.
- Kester, U. (Ed.) (2007) Analogo-cifrovoe preobrazovanie. Moscow: Tekhnosfera, 1016.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Роман Юрійович Лопаткін, Сергій Миколайович Ігнатенко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.