Дослідження фізико-хімічних властивостей поверхні осадових крейд вітчизняних родовищ
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2015.47861Ключові слова:
карбонати кальцію, осадові крейди, питома поверхня, змочуваність рідинами, енергетичний стан, пористість, адсорбційна здатністьАнотація
Досліджено фізико-хімічні властивості поверхні дисперсних карбонатів кальцію на прикладі осадових крейд різних вітчизняних родовищ в частині оцінки змочуваності полярними і неполярними рідинами, ступеню розвиненості останньої, її енергетичного стану, порової структури та адсорбційної здатності. Показана наявність певних зв'язків відмічених властивостей крейд з їх мінералогічним і хімічним складами.
Посилання
- Babaievskii, P. G. (1981). Napolniteli dlia polimernykh kompozitsionnykh materialov. Moscow: Chimiia, 736.
- Brok, T., Hroteklaus, M., Minkie, P. (2004) Yevropeiskoie rukovodstvo po lakokrasochnym materialam i pokrytiiam. Moscow: Paint Media, 548.
- Kryvenko, P. V., Pushkariov, K. K., Baranowskii, V. B. (2012). Budivelne materialoznavstvo. Kiev: Lira, 624.
- Toropov, N. A., Bulak, L. N. (1972). Krystallografiia i mineralogiia. Lviv: Izdatielstvo literatury po stroitielstvu, 509.
- Kudeiarova, N. P., Nazarov, V. V., Rozhkov, V. P. (2010). Melovie tolshchi Belgorodskoi oblasti. Stroitelnyie materialy, 8, 55–57.
- Pashenko, A. A., Voronkov, M. G., Krupa, A. N., Svіderskii, V. A. (1977). Hidrofobnyi vspuchennyi perlit. Kiev: Naukova Dumka, 204.
- Sviderskii, V. A., Salnyk, V. G., Cherniak, L. P. (2012). Fizyco-khimichni vlastyvosti poverkhni kaoliniv i kaolinitvmistnykh hlyn ta yikh vodnykh dyspersii. Kiev: Znannia, 168.
- Vakula, V. L., Pritykin, L. M. (1984). Fizicheskaia khimiia adgezii polimerov. Moscow: Khimiia, 221.
- Pashchenko, A. A., Sviderskii, V. A. (1988). Kremniiorganicheskiie pokrytiia dlia zashchity ot biokorrozii. Kiev: Tekhnіka, 136.
- Merezhko, N. V. (2000) Vlastyvosti ta struktura napovnenykh kremniiorganichnykh pokryttiv. Kiev: Torg.-Econ. Univ., 25 .
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Дмитро Ігорович Аршинніков, Валентин Анатолійович Свідерський
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.