Рівняння руху пластин прямоточних клапанів поршневих компресорів, що працюють у системі газліфтної експлуатації нафтових свердловин
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2015.48234Ключові слова:
поршневі компресори, прямоточні клапани, коливання пластини, герметичність, пружність, жорсткість, попутний нафтовий газ, газліфтна експлуатаціяАнотація
Однією з основних причин виникнення відмов клапанів є поломка пластин, яка призводить до порушення їх герметичності. Часті зміни технологічних параметрів викликають вібраційні механічні коливання пластини в період закриття клапана і призводять до його поломки. Існуючі рівняння руху пластини прямоточних клапанів не дозволяють повністю оцінити їх працездатність в системі газліфтної експлуатації. В роботі зроблена спроба виведення рівняння руху пластин прямоточних клапанів.
Посилання
- Asadov, O. S., Aliev, V. I., Makarov, V. V. (2011). Novyj nauchnyj podhod k opredeleniju real'noj proizvoditel'nosti porshnevyh kompressorov v sistemah gazlifta i transporta gaza. Moscow: Izd-stvo «Sputnik+», 243.
- Aliev, V. I. (2007). Nauchnye osnovy povyshenija jeffektivnosti raboty gazomotokompressorov v sistemah gazlifta i transporta gaza morskih mestorozhdenij Azerbajdzhana. Baku, 317.
- Dollezhal', N. A. (1962). Raschet osnovnyh parametrov samodejstvujushhego klapana porshnevogo kompressora. Moscow, 242.
- Frenkel', M. I. (1969). Porshnevye kompressory. M.-L. Mashgiz, 743.
- Borohovich, A. I., Kolbasov, M. G. (1967). Uravnenie dvizhenija plastiny prjamotochnogo klapana porshnevogo kompressora. Izvestija VUZov serija «Gornyj zhurnal», 7, 130–134.
- Dodin, Ju. S., Klochkov, V. I., Luk'janica, A. I. (2009). Klapany porshnevyh kompressorov. Novomoskovsk, 140.
- Priluckij, A. I. (2006). Vpusknye klapany porshnevyh detanderov s diskovymi nemetallicheskimi plastinami. Himicheskoe i neftegazovoe mashinostroenie, 4, 36–39.
- Zagorodnikov, A. P. (2011). Razrabotka i sovershenstvovanie metodov raschѐta rabochih processov porshnevyh rasshiritel'nyh mashin i agregatov s samodejstvujushhimi klapanami. Omsk, 18.
- Shkurkov, A. Ju. (2006). Issledovanie ustalostnyh svojstv stalej dlja prjamotochnyh klapanov porshnevyh kompressorov. Kursk.
- Glinnikova, T. P. (2013). Obosnovanie i vybor parametrov prjamotochnyh klapanov rudnichnyh porshnevyh kompressorov. Ekaterinburg, .
- Volegov, S. A. (2008). Obosnovanie konstruktivno-tehnologicheskih parametrov zapornyh organov porshnevyh kompressorov. Ekaterinburg.
- Timoshenko, S. P. (1965). Soprotivlenie materialov. Vol. 1. Moscow: Nauka, 365.
- Filonenko-Borodich, M. F. (2012). Teorija uprugosti. Moscow, 365.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Ибрагим Абульфас оглы Габибов, Натик Сабир оглы Сеидахмедов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.