Математичне моделювання мембрани в зв'язку з провідністю клітини в різних розчинах
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.4906Ключові слова:
математична модель, мікровілі, мембрана, поверхнево-об'ємне відношення.Анотація
Побудовано математичну модель мембрани клітини на основі представлення природних складок мембрани – мікровілей у вигляді опукло-увігнутих утворень, що чергуються, на поверхні сфери. Обчислене поверхнево-об'ємне відношення модельної клітини та гладкої сфери.Посилання
- Weaver, J. C. Theory of electroporation: A review/ J. C. Weaver, Y. A. Сhizmadzhev // Bioelectrochem. Bioenerg. -1996.-V.41.-Р.135-160.
- Шигимага, В.А. Метод определения проводимости ооцитов и эмбрионов в различных условиях диэлектрической среды / В.А. Шигимага, Ю.Е. Мегель // Вестник НТУ «ХПИ», сб. трудов «Новые решения в совр. технол.».-Харьков: НТУ (ХПИ), 2011.-№ 9.-С.140-144.
- Шигимага, В.А. Метод и аппаратура импульсной кондуктометрии одиночных клеток животных и жидких сред / В.А. Шигимага // Акт. вопр. биофизики и химии: мат.VII междунар. науч.-техн. конф., г. Севастополь, 26-30 апр. 2011г. – Севастополь, 2011.– С.25– 26.
- Petrunkina, A.M. Fundamental aspects of gamete cryobiology/A.M. Petrunkina // J. Reproduktionsmed. Endokrinol.-2007.-V.4.-N2.-P.78- 91.
- Шигимага, В.А. Исследование проводимости клеток при изменении осмотической концентрации среды / В.А. Шигимага, Ю.Е. Мегель // Восточно-европ. ж-л передовых технол.-Харьков.-2011.-№2/5(50).-С.53-55.
- Barrau, C. Osmotically induced membrane tension facilitates the triggering of living cell electropermeabilization / C. Barrau, J. Teissie, B. Gabriel //Bioelectrochem.-2004.-V.63.-№1-2.-Р.327-332.
- Knutton, S.O. Microvilli and swelling /S.O. Knutton, J.M., Jacson, J.M. Graham //Nature.-1976.-№262.-Р.52-54.
- Evans, B.A. Mechanochemical properties of membrane/ B.A. Evans, R. Hochmut// Current topics in membrane and transport.-1978.-№4.- Р.1-64.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Виктор Александрович Шигимага, Дмитрий Артурович Левкин, Юрий Евгеньевич Мегель
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.