Розробка способу ущільнення зазора насоса продукцією свердловини
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2015.51958Ключові слова:
плунжер-циліндр, ефект «рідина-тріщина», коефіцієнт подачі насоса, витік, зазор, гідрозатвір, права різьбаАнотація
У даній роботі обговорюється питання щодо створення ущільнювальних систем в технологічному обладнанні. Розглядається питання витоку через зазор пари плунжер-циліндр штангового свердловинного насоса і в якості ущільнювальної середовища використовується продукція свердловини. Для реалізації зазначеної ущільнювальної системи використовується ефект «рідина-тріщина», розроблений авторами.
Посилання
- Amelin, I. D., Andchiasov, R. S., Gimatudinov, Sh. K., Karateev, Ju. P., Levykin, E. V., Lutoshkin, G. S. (1978). Jekspluatacija i tehnologija razrabotki neftjanyh i gazovyh mestorozhdenii. Moscow: «Nedra», 353.
- Mirzadzhanzade, A. H., Gurbanov, R. S. et. al. (1986). Teorija i praktika primenenija glubinnyh nasosov s gidravlicheskim zatvorom. Moscow: «Nedra», 210.
- Amirov, A. D., Hasanov, A. M., Gurbanov, R. S. (1971). a. s. №32566. Rabochaja zhidkost' gidrozatvora.
- Kostychenko, E. V., Sulejmanov, T. S., Gurbanov, R. S. (1991). a. s. №1701981. Skvazhinnyj shtangovyj nasos.
- Gurbanov, R. S., Mamedova, M. A., Miriev, G. M. (1986). Metodicheskoe rukovodstvo po opredeleniju parametrov plastovyh sistem i jeffektivnosti primenenija polimernogo vozdejstvija v treshhinnyh kollektorah. Baku: AzNIPIneft', 35.
- Mamedova, M. A. (2007). Issledovanie dvizhenija neszhimaemoj vjazkoj zhidkosti v ploskoradial'noj mikrotreshhine. Azerbajdzhanskoe neftjanoe hozjajstvo, 11, 25–28.
- Gurbanov, R. S., Mamedova, M. A. (2015). Reologicheskie issledovanie vody v kanalah mikronnoj tolshhiny. ANH, 03, 23–28.
- Mamedova, M. A. (2010). Jeksperimental'noe issledovanie dvizhenija nen'jutonovskih zhidkostej v ploskoradial'noj mikrotreshhine. Nauchnoe obozrenie, 5, 51–57.
- Orkin, K. G., Kuchinskij, P. K. (1955). Fizika neftjanogo plaste. Gostoptehizdat, 299.
- Nabiev, N. A. (2010). Razrabotka i issledovanija tehnicheskih i tehnologicheskih faktorov, obespechivajushhih povyshenie jekspluatacionnyh pokazatelej skvazhinnyh shtangovyh nasosov. Baku, 189.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Рамиз Сейфулла Гурбанов, Малейка Агамоглан Мамедова, Тюркан Гейдар Гурбанова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.