Особливості розсіяння радіохвиль на складних акустичних сигналах при радіоакустичному зондуванні атмосфери
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.5255Ключові слова:
радіоакустичне зондування атмосфери, тіла розсіювання, складний звуковий зондуючий сигналАнотація
У статті проаналізовано особливості розсіювання радіохвиль на акустичних хвильових пакетах, створювані складними звуковими зондуючими сигналами, в системах радіоакустичного зондування атмосфери. Показано наявність специфічних похибок при оцінюванні інформаційних параметрів радіосигналів, розсіяних на складних акустичних зондувальних імпульсахПосилання
- Карташов В.М. Модели и методы обработки сигналов систем радиоакустического и акустического зондирования атмосферы: Монография. Харьков: 2011.-230 с.
- Карташов В.М., Пащенко С.В. Анализ сигналов, рассеянных когерентными неоднородностями среды //Радиотехника. Всеукр. межвед. науч. – техн. сб. – Харьков.-2010.-№163-С.248-255.
- Калистратова М.А., Кон А.И. Радиоакустическое зондирование атмосферы. – М.: Наука, 1985. -200с.
- Красненко Н.П. Акустическое зондирование атмосферы. – Новосибирск: Наука, 1986. – 167 с.
- Макарова Т.О. О нелинейном поглащении звука в задачах акустического и радиоакустического зондирования атмосферы //Изв. АН СССР. Физика атмосферы и океана. – 1980. – Т.16, №2.-С.195-197.
- Ширман Я.Д., Манжос В.Н. Теория и техника обработки радиолокационной информации на фоне помех. – М.: Радио и связь, 1981. – 416 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Владимир Михайлович Карташов, Дмитрий Николаевич Куля, Маргарита Владимировна Кушнир, Сергей Васильевич Пащенко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.