Граматичні структури з логічним висновком
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.5334Ключові слова:
граматична структура, структура представлення знань, гібридна структура, силогізм, граматичний виведення, формальна моваАнотація
Запропоновано формування граматичної структури і мовних конструкцій через представлення знань, що розширює можливості формальних граматичних структур у системах штучного інтелектуПосилання
- Ільман, В. М. Формальні структури та їх застосування [Текст] / В. М. Ільман, В. В. Скалозуб, В. І. Шинкаренко. – Д.: Вид-во Дніпропет. нац. ун-ту залізн. трансп. ім.. акад. В. Лазаряна, 2009. – 205 с.
- Представление и использование знаний [Текст]. Пер. с япон. / Под ред. Х. Уэно, М. Исидзука – М.: Мир, 1989. – 220 с.
- Гаврилова, Т. А. Базы знаний интеллектуальных систем [Текст] / Т. А. Гаврилова, В. Ф. Хорошевский. – СПб.: Питер, 2000. – 384 с.
- Ахо, А. В. Структуры данных и алгоритмы [Текст] / А. В. Ахо, Д. Э. Хопкрофт, Д. Д. Ульман. – М.: Издательский дом «Вильямс», 2003. – 384 с.
- Топп, У. Структуры данных в [Текст] / У. Топп, У. Форд. – М.: ЗАО «Из-во БИНОМ», 1999. – 816 с.
- Фу, К. Структурные методы распознавания образов [Текст] / К. Фу. – М.: Мир, 1977. – 318 с.
- Гладкий, А.В. Формальные грамматики и языки [Текст] / А.В. Гладкий. – М.: Наука, 1973. – 368 с.
- Андон, Ф. И. Алгебро-алгоритмические модели и методы параллельного программирования [Текст] / Ф. И. Андон, А. Е. Дорошенко, Г. Е. Цейтлин, Е. А. Яценко. – К.: Академпериодика, 2007. – 634 с.
- Саломаа, А. Жемчужины теории формальных языков [Текст] / А. Саломаа. – М.: Мир, 1986. – 159 с.
- Мальцев, А. И. Алгебраические системы [Текст] / А. И. Мальцев. – М.: Наука, 1970. – 391 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Виктор Иванович Шинкаренко, Вадим Александрович Андрющенко, Валерий Михайлович Ильман
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.