Розробка доступних коагулянтів для інтенсифікації освітлення природних вод
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.5537Ключові слова:
Коагулянт, освітлення води, гідроксохлориди алюмініюАнотація
Приведено спосіб отримання гідроксохлоридів алюмінію із гідроксоалюмінату натрію з солями кальцію та магнію на першій стадії та наступним розчиненням отриманих гідроксоалюмінатів у соляній кислоті. Вивчено ефективність освітлення природної води даними коагулянтамиПосилання
- В.А.Потанина, И.Н.Мясников, Л.М.Сурова.Физико-механическая очистка сточных вод оксихлоридом алюминия // Водоснабжение и санитарная техника. –1988.- №10. – с.22-24.
- Гетманцев С.В./ применение коагулянтов на российских водопроводах// ЭКВАТЭК – 2006: 7-й международный конгресс “Вода: экол. и технол.”, Москва, 30 мая – 2 июня, 2006. Тез. докл. – М. - 2006. – с. 166. – рус.
- Шутько А. П., Басов В. П. Использование алюминийсодержащих отходов промышленных производств. – К.: Тэхника, 1989. – 112 с.
- Гомеля Н. Д., Шабанов М. В., Крысенко Т. В. Пути снижения стоимости коагулянтов // Тезисы докладов на VI Международном симпозиуме «Чистая вода России – 2001».- Екатеринбург, 2001.- С. 109.
- Способ получения основного хлорида алюминия: А.с. 386843 СССР, МКИ СО 1 F7/56. / Б. М. Щепачев, Э. А. Левицкий.- № 1326832; Заявлено 10.03.71; Опубл. 21.05.73, Бюл.№ 27.
- М. Д. Гомеля. Отримання основних солей алюмінію – високоефективних коагулянтів для очищення води // Наукові вісті НТУУ “КПІ”. – 1999. - № 2. – С.150 – 154.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Тетяна Олександрівна Шаблій
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.